שבוע 12 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 12 להריוןאפשר להגיד לך שבשעה טובה ומוצלחת הגעת לסיום השליש הראשון של ההריון ועוד מעט את תיפרדי לשלום מכל התופעות המציקות שהיו- בחילות, הקאות, צרבות, כאבים בשדיים וכדומה.

את נמצאת ממש בפתח השליש השני אשר ידוע כתקופה טובה ומוצלחת של ההריון, תקופה שבה הבטן עדיין לא כבדה נורא, את כבר לא סובלת מכל התסמינים שליוו אותך, ואת יכולה ליהנות מההריון שלך ומעצמך בתקופה זו. שבוע 12 להריון יכול לסמל עבורך את סיום התקופה הפחות נעימה ואת תחילתה של תקופה יפה ופורחת.

מה מתרחש בגוף שלך?

כמו שאמרנו, התופעות הפחות נעימות של ההריון מתחילות להיעלם להן ואת יכולה לנשום לרווחה. אצל רוב הנשים ההרות הבחילות וההקאות נעלמות, דבר אשר מעניק להן כוחות מחודשים ואנרגיות טובות להמשך ההריון. בשבוע השניים עשר להריון יורד באופן משמעותי הסיכון שתהיה הפלה עצמונית (טבעית), מה שיכול לשמח ולהרגיע אותך.

חלק מהנשים ההרות ממשיכות לסבול מצרבות מציקות ולא נעימות, דבר שנובע משינויים פיזיולוגיים והורמונליים שהגוף חווה. אם גם את סובלת מצרבות רצוי שתימנעי מאכילת מזונות מתובלים מאוד, חריפים, שמנוניים ומטוגנים, ולהתחיל לאכול ארוחות קטנות. לחלק מהנשים גם חלב ניגר מעביר את הרגשת הצרבות, גם מלפפונים טריים או שקדים קלויים ומקולפים.

נפח הדם שלך הולך וגדל משבוע לשבוע והגדילה שלו גורמת לעור הגוף להיות זוהר. ישנן נשים שההיפך קורה להן- עורן הופך להיות שמנוני מאוד ומופיעים פצעונים בגלל המידה הגדולה של הורמון ההריון HCG אשר מופרש בגוף.

המותניים שלך הולכים ומרחבים ואת הולכת וגדלה, והגיע הזמן ללבוש בגדים נוחים ורפויים, ולהתחיל לחשוב על קניית בגדי הריון.

מה מתרחש אצל העובר?

משקלו של העובר בשבוע 12 מגיע ל-14 גרם. המערכות החיוניות ביותר בגופו פועלות באופן מוחלט וכעת ההתפתחות המרכזית היא בחלוקה של התאים ובגדילה מהירה של הגוף.

המבנה הבסיסי של המוח נקבע, ועכשיו הסינפסות יוצרות קשרים בין תאי העצב. המערכות העצביות בשאר הגוף ממשיכות להתפתח עוד ועוד, והעובר יכול כעת לבלוע מי שפיר ולמצוץ את אצבעו.

הכליות כבר מתפקדות לגמרי ובשבוע 12 הן מפרישות בפעם הראשונה שתן אל שלפוחית השתן של העובר. העיניים של העובר היו בהתחלה בצדי הראש וכעת הן מתקרבות אחת לשנייה במרכז הראש. אפשר לומר שהעובר נראה כעת כמו תינוק של ממש (רק כמובן בגודל זעיר מאוד).

מה לעשות בשלב זה?

אם לא עשית עדיין בדיקת שקיפות עורפית לאיתור הימצאות של תסמונת דאון ועוד הפרעות שונות, גשי עכשיו לעשותה. עדיין מומלץ מאוד להמשיך ליטול באופן יומיומי תוספי מזון של ברזל ושל חומצה פולית. בנוסף, בשלב זה של ההריון אם מצאו פגמים גנטיים בעובר ויש חשש שהם יועברו לעובר, כדאי לחשוב על בדיקת סיסי שלייה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: