שבוע 11 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 11 להריוןעוד שבוע עבר ואת עומדת בפתחו של השליש השני. זה הזמן לשמוח. עוד מעט תתחילי להרגיש טוב יותר וגם הסכנה להפלה עצמונית תקטן. בשבוע זה מתחילים כבר לראות שאת בהריון כי הבטן הקטנה התחילה לבלוט לה החוצה.

מה מתרחש אצלך בגוף?

שבוע 11 להריון זה שבוע שבהחלט ניתן לומר שאת בהריון ואנשים יכולים כבר להבחין בכך. יש נשים שמצליחות להסתיר את הבטן אך לא כולן, במיוחד אלה אשר נמצאות בהריון שני ויותר. כעת את יכולה לשים לב שהשיער שלך והציפורניים בידיים וברגליים צומחים במהירות יחסית, יותר מאשר קודם לכן. לפעמים השיער גם משנה את צורתו.

בשבוע האחד עשר להריון הרחם שלך גדל פי שלושה ממה שהיה בשבועות האחרונים, והוא יכול להכיל בתוכו 30 סמ"ק של נוזל ששווים לשלוש כפות נוזלים. עד תום ההריון הרחם שלך יגדל פי 1,000 ממה שהיה בתחילת ההריון. הרחם ממלא את אגן הירכיים, והמותניים מתרחבים עקב כך.

נפח הדם אצלך בגוף גדל וגדל, ועכשיו זורמים בו עוד שני ליטרים נוספים של דם. הלב שלך פועם מהר יותר ומזרים לגוף עוד 30% של דם. כל הדברים האלה קורים כדי לתת לעובר את החמצן ואת התזונה המרביים שהוא זקוק להם על מנת שתהיה אצלו התפתחות תקינה.

אין מה לעשות, גם שבוע 11 להריון עשוי להיות מלווה עדיין בבחילות, הקאות, צרבות ותחושת עייפות מוגברת, אך תשמחי שאוטוטו כל התחושות האלה ייפסקו להן.

מה מתרחש אצל העובר?

המשקל של העובר נע בין 12-7 גרמים והאורך שלו הוא כ- 6 ס"מ, ממש כמו תאנה (בשבועות הקרובים גודלו יהיה כפליים ממה שעכשיו). העור שלו נשאר עדיין שקוף, האיברים החשובים מפותחים לגמרי, מנגנון בליעת הנוזלים עובד, עצמות השלד מתקשות עוד ועוד, ואפילו יש ניצנים של שיניים.

עדיין אי אפשר לדעת בוודאות מהו מין העובר משום שאיברי המין לא קיבלו עדיין צורה חיצונית שניתנת לזיהוי. רק בעוד כשלושה שבועות אפשר יהיה לדעת. בנוסף לכל ההתפתחויות, כעת נוצרת קשתית העין של העובר וגם השיליה ממשיכה להתפתח.

מה עלייך לעשות?

בין שבוע 11 להריון לבין שבוע 14 מתבצעת בדיקת שקיפות עורפית שנועדה לאתר קיימות של תסמונת דאון. מתחת לעור שבעורף של העובר יש כמות מסוימת של נוזלים. כמות נוזלים גדולה מהרגיל מצביעה על סיכון למומי לב ולתסמונת דאון. הבדיקה מתבצעת באמצעות אולטרסאונד. הבדיקה מגלה בין 70% ל-80% מהמקרים, וכדי להעלות את האחוזים של הגילוי מומלץ לעבור שתי בדיקות דם בנוסף.

דבר נוסף המומלץ לעשות בתקופה זו של ההריון זה להשתתף בשיעורי התעמלות מיוחדת לנשים הרות. השיעורים כוללים תרגילי התעמלות מיוחדים להריון אשר מונעים כאבי גב ושרירי גוף ומלמדים אותך איך לשמור על יציבה נכונה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן