שבוע 1 להריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שבוע 1 להריוןכידוע, הריון אורך כ- 40 שבועות, כאשר תחילתו היא בעצם ביום הראשון של המחזור האחרון שהופיע אצל האישה (הווסת האחרונה). למעשה, ההריון מתהווה עוד בטרם הרחם התעבר.

הממוצע של ימי המחזור החודשי הוא 28 ימים, והביוץ מתרחש ביום ה- 14, בדיוק באמצע תקופת המחזור. הביוץ הוא תהליך של פליטת ביצית בשלה מן השחלה אל החצוצרה. יכול להיות שאותה ביצית בשלה תופרה בחצוצרה על ידי הזרע ואז למעשה יתחיל הריון.

אורכו של המחזור משתנה מאישה לאישה וזאת הסיבה לכך שאי אפשר לדעת באופן מדויק את היום שבו הביצית עברה הפרייה על ידי הזרע- היום בו התחיל ההריון. מסיבה זו, כדי שהרופאים יוכלו לשער באיזה שבוע הריון נמצאת האישה, הם שואלים תמיד מה היה היום הראשון של הווסת האחרונה, כלומר שבוע 1 להריון הוא בעצם אותו שבוע שבו הופיעה הווסת החודשית.

כאמור, שבוע 1 של ההריון הוא השבוע שבו מופיע המחזור החודשי, ולא ניתן לומר שישנו הריון, והאישה גם לא יכולה להרגיש בו. במידה ואישה חושבת שהיא בהריון, רצוי מאוד שתתחיל לדאוג לבריאות גופה ולבריאותו של העובר.

ישנם דברים ברורים מאוד שמהם כדאי להימנע במהלך ההריון, במיוחד בשבועות הראשונים. רצוי להיגמל מעישון אקטיבי וגם מעישון פאסיבי, להימנע מצריכת סמים ומשתיית אלכוהול. רצוי שלא ליטול תרופות שהן ללא מרשם, וגם אם יש תרופות שהן עם מרשם, רצוי להתייעץ עם רופא לגבי ההמשך. כמו כן, יש להפסיק ליטול גלולות למניעת הריון.

תזונה נכונה ומאוזנת משפיעה לטובה על גוף האישה והיא יכולה לסייע באופן משמעותי על מנת להתחיל הריון. מומלץ לאכול מוצרי מזון בריאים ולהימנע ממזון מעובד, מזון מהיר וכדומה. אכילה מאוזנת ובריאה גורמת לגוף לפתח הריון בצורה תקינה.

כשם שאכילה נכונה חשובה מאוד להתפתחות הריון תקין, חשוב גם לשמור על כושר גופני שגם מחזק את הגוף, גם מפחית את הסיכויים להפלה טבעית ובנוסף מפחית את הסיכויים להתפתחות סיבוכים בלידה.

מה עלייך לעשות?

לפני כניסה להריון רצוי לעבור בדיקות גנטיות של האישה ושל הגבר על מנת לדעת האם קיימות מחלות גנטיות שעלולות לעבור אל העובר, ובמידה וישנן, למצוא דרך לטפל בזה בהקדם ולהחליט על המשך ההריון או על הפסקתו.

במידה והאישה לא ביצעה עדיין בדיקות סקר גנטיות, עליה להתחיל לעשותן. נשים אשר מתכננות את ההריון מודעות לעובדה שעליהן לעשות את הבדיקות האלה, וסביר להניח שבשבוע 1 להריון הן כבר ביצעו אותן.

שלושה חודשים לפני כניסה להריון רצוי (מתוכנן מראש) חשוב ליטול תוסף מזון של חומצה פולית ושל ברזל כדי לחזק את הגוף ולהכין את הרחם לקליטת הריון. שבוע 1 של ההריון אינו מכיל עדיין עובר ברחם אך האישה צריכה להתחיל לדאוג לגופה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן