טיפול בקסדה מגנטית לנשים הסובלות מהפרעות נפשיות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אישה עצובהכשמדובר בהפרעות נפשיות שונות, ובמיוחד במקרים של דיכאון קליני, מציעה הרפואה כיום טיפולים תרופתיים שונים, כמו פרוזאק למשל, וגם מפגשים של אחד על אחד אצל הפסיכיאטר, כדי לנסות להבין את מקור הבעיה ולמצוא את הדרכים הנכונות והיעילות ביותר לטפל בה.

בדומה לתחומים אחרים ברפואה כיום, גם בתחום זה מוצעים לאורך השנים חידושים מפתיעים, שיכולים לסייע לסובלים מהפרעות נפשיות. כזו היא בדיוק הקסדה המגנטית.

מהי קסדה מגנטית?

קסדה מגנטית נחשבת לשיטת טיפול יעילה ובטוחה מאד, המיועדת לנשים הסובלות מהפרעות נפשיות (וגם לגברים), שטיפולים אחרים לא סייעו להן (שנטלו תרופות פסיכיאטריות למיניהן אך ללא הועיל).

מדובר בשיטת טיפול, המכונה "גרייה מגנטית" – Deep TMS, וכפי שניתן לנחש משמה, יוצרת שדה מגנטי, המעורר זרם חשמלי בעוצמה נמוכה מאד, הגורם לגירוי באזור מסוים במוח. ההליך עצמו איננו דורש שימוש בחומרי הרגעה, איננו גורם חלילה לאיבוד הכרה או להתקפים פסיכיאטריים.

הטיפול מצריך מהמטופל הגעה לבין 4 עד 5 מפגשים בכל שבוע למשך תקופה של חודש עד חודש וחצי. תופעות הלוואי הן מעטות ומשניות.

שתי שיטות טיפול

השיטה הראשונה – גרייה מגנטית חוזרת ונשנית

הליך זה מנצל את תכונותיו של המגנט כדי להפעיל את המוח. בקסדה ישנו סליל אלקטרומגנטי קטן, הממוקם, עם חבישתה, כנגד המצח.

באזור זה נמצא בחלק במוח, האחראי על וויסות מצב הרוח, בין היתר, שאליו מגיעים הבזקים אלקטרומגנטיים זעירים, המפעילים זרם חשמלי קטן ומעודדים את פעילותם של תאי העצב שבאותו האזור.

השיטה השנייה – גרייה מגנטית עמוקה

בשיטה זו משתמשים בסלילים אלקטרומגנטיים, הפועלים על אזורי מוח שונים. סלילים אלה יוצרים גירוי מוחי עמוק, שאיננו כרוך בתופעות לוואי, איננו מצריך הרדמה וגם לא גורם לאובדן זיכרון. הטיפול עצמו אורך כעשרים דקות בלבד במשך תקופה של חודש עד חודש וחצי.

שתי השיטות אושרו על ידי ה – FDA, והן מוכרות כיום כמענה טיפולי במקרים של דיכאון או חרדה, שבהם טיפולים אחרים לא עזרו או שיפרו את מצבם של הסובלים מכך.

לאילו מצבים נפשיים מסייעת הקסדה המגנטית?

השימוש בקסדה מגנטית מתאים במקרים של הפרעות נפשיות מסוגים שונים, כמו דיכאון, הפרעות במצב הרוח, חרדה או הפרעות התנהגויות, הפוגעות באופן ניכר באיכות חייו של הסובל מהן וביכולתו ליצור קשרים נאותים עם הסובבים אותו.

יתרונות וחסרונות של הטיפול

אחד היתרונות העצומים של הקסדה המגנטית הוא העובדה שהיא מחקה את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף, הפולסים המופקים ממנה מעודדים את יצירת כלי הדם החדשים וגם מעוררים את הפרשת הורמוני הגדילה.

כמו כן, הטיפול איננו דורש מהמטופלת שיתוף פעולה כלשהו. היא פאסיבית לחלוטין לאורך כל הטיפול ונדרש ממנה אך ורק לחבוש את הקסדה ולהישאר אתה במשך 20 דקות או חצי שעה.

מעבר לכך, ועל פי מספר מחקרים שבחנו מטופלים שעברו את הטיפול, מדובר בשיטת טיפול יעילה מאד, שהביאה לשיפור בתפקוד הקוגניטיבי וגם לשיפור בעוצמות החרדה והדיכאון שאותם חוו המטופלים.

יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון שעם חבישת הקסדה צפויה המטופלת לחוש כאב מסוים, אולם זהו כאב נסבל שאפשר לעמוד בו.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן