ציפורן חודרנית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ציפורן חודרנית

ציפורן חודרניתציפורן חודרנית הינה ציפורן אשר גדלה באופן לא תקין וחודרת אל תוך הבשר. כתוצאה מכך נוצר פצע שלא יכול להחלים מאחר והציפורן ממשיכה לגדול לתוכו. ציפורן חודרנית נגרמת פעמים רבות בעקבות גזירת ציפורנים באופן שגוי ויכולה להוביל למצב שבו צריך לצבע הליך כירורגי , קרי, ניתוח.

התסמינים של מצב זה הם כמובן כאב באזור הפצע, אודם ונפיחות והחרפה של המצב בעת נעילת נעליים. הציפורן בקצה הינה קשה יותר ולכן גם קשה יותר לגזירה. במקרים שבהם זה לא מטופל בשלבים הראשונים זה עלול להתפתח לדלקת חמורה ומוגלתית הגורמת לריח רע. דלקת זו יכולה לגרום לעליית החום ולתחושה כללית של חולי.

לרוב הציפורן החודרנית פוגעת בבוהן (האצבע הגדולה של כף הרגל), אך יכולה לפגוע גם באצבעות אחרות. תופעה זו נפוצה בקרב צעירים.

דרכי הטיפול

הטיפול בשלבים הראשונים, כאשר עדיין אין דלקת חמורה והתסמינים הם בעיקר אודם, הינו טיפול שמרני פשוט שמטרתו חיטוי המקום וריפויי ע"י חיטוי זה. הטיפול כולל השריית הרגל במים חמים ובסבון מספר פעמים ביום למשך כחצי שעה. . בנוסף, מריחה של משחה אנטיביוטית על האזור הפגוע ונעילה סנדל או נעל פתוחה שלא יוצרת חיכוך עם הבוהן.

במצבים חמורים יותר כאשר יש דלקת חריפה מאוד או במצבים שבה התופעה חוזרת ונשנית פעמים רבות יש צורך בניתוח כריתת הציפורן.  גם כאשר המצב מחייב ניתוח חשוב לדעת שהניתוחים שמבוצעים שונים מאדם לאדם שכן יש מצבים המצריכים הסרה חלקית של הציפורן בעוד שמצבים קשים יותר מצריכים הסרה של הציפורן כולה כולל שורש הציפורן.

טיפול באמצעות ניתוח כירורגי

ראשית, הניתוח אינה נעשה בהרדמה כללית אלא מקומית כך שהסיכונים הכרוכים בניתוח בהרדמה כללית אינם חלים במקרים אלו. בדרך כלל הניתוח נעשה במסגרת מרפאתית ולא בבית חולים. בשלב הראשון ניתנת זריקה מקומית להרדמה המקום. זריקת ההרדמה ניתנת במרחק מה מהאזור הנגוע.

כתוצאה מההרדמה לא יחשו המטופל כאב באזור אך כן ירגיש שמתעסקים באזור הזה כלומר, הרדמת המקום אינה מלאה. (קצת כמו בטיפול שיניים). לאחר מכן, מוצאים את שולי הציפורן הבעייתיים, אלו שחדרו אל העור וגוזרים את השוליים של הציפורן לכל אורך הציפורן. כמו כן, על מנת שהציפורן בצד לא תצמח יותר מעקרים את שוליה.

עם סיום הניתוח יש להמתין כחצי שעה עם רגל מורמת באוויר וזאת כדי לוודא שאין דימום חריג. לאחר מכן ניתן לדרוך על העקב אך רצוי במשך כ48 שעות ללכת כמה שפחות ולשהות עם רגל מורמת .לאחר מספר שעות כאשר יפוגו חומרי ההרדמה ניתן להשתמש במשככי כאבים קלים (אדוויל, אקמול וכולי). לניתוח זה אין כמעט סיכונים למעט חזרה של הציפורן החודרנית ובמקרים נדירים יותר עיוות של הציפורן ובעיות בריפוי של הפצע.

תהליך ההתאוששות הינו מהיר ואורך כשבועיים שלושה .בימים הראשונים  עד לביקור ראשון במרפאה (כשבוע לאחר הניתוח) אין להרטיב את האזור ולהסיר את החבישה. כמו כן, יש לנעול נעלים פתוחות.

טיפול באמצעות בלייזר

בשנים האחרונות גבר השימוש בלייזר בתחום הרפואה, החל מטיפולי הסרת שיער בלייזר, הסרת משקפיים וכן בטיפולים קוסמטיים. הלייזר נכנס לשימוש גם במקרים של ציפורן חודרנית . טיפול זה נחשב בטוח מאוד אך יקר יותר. היתרונות הבולטים שלו הם שלא עוקרים את שורש הציפורן כך שמתאפשרת צמיחה מחודש של הציפורן גם במקומות הפגועים והליך ההתאוששות שהוא קל יותר וכרוך בפחות כאבים.

בטיפול בלייזר מסירים את שולי הציפורן אך דואגים ליצור מעין מסלול נקי לצמיחה מחודשת ולא בעייתית של הציפורן. טיפול בלייזר,  שלא כמו בטיפול כירורגי, אינו פוגע ברקמות הבריאות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: