ערכה ביתית חדשה תבדוק את פוריות הגבר

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ערכה ביתית לבדיקת פוריות הגברערכה חדשה, ביתית ופשוטה, תאפשר לגבר לבדוק את פוריותו. הבדיקה מתאימה לזוגות המתכננים להביא ילד לעולם, ולכל מי שמעוניין לבחון את מידת ומצב פוריותו בצורה דיסקרטית ונינוחה, ללא צורך בבדיקה בבית החולים.

הערכה נמכרת כיום בארצות הברית ובבריטניה וצפויה להגיע בקרוב גם לישראל. לגברים שחשים מבוכה לעבור בדיקת זרע במרפאה או בבית החולים, הערכה החדשה תאפשר להם לעבור בדיקה ביתית, במחיר של כ-150 ₪, שתחסוך את אי הנוחות המלווה את ההליך.

Fertel: כך תבדקו את הפוריות בנוחות הבית

הערכה הנמכרת תחת השם Fertell מאפשרת לזוגות לאתר מצבים של בעיות פוריות אצל הגבר והיא כוללת שני חלקים: האחד בודק את תנועתיות הזירעונים והשנייה מיועדת לאישה ובודקת את הרמה ההורמונלית כסמן לאיכות הביצית. הבדיקה לפוריות הגבר מתבצעת באמצעות דגימת זרע וביכולתה לזהות את יכולת הזירעון לשחות בתמיסה המדמה את ריר צוואר הרחם.

בנוסף נבדקים מספר הזירעונים השוחים דרך התמיסה והתוצאה מתקבלת בתוך שעה וחצי. חשוב לציין כי הבדיקה אינה מהווה תחליף לבדיקת רופא ותוצאותיה אינן מוחלטות, כמו כן הבדיקה אינה מאתרת בעיה ספציפית אלא מציינת בלבד האם קיימת בעיה.

בדיקה ביתית חדשה לפוריות הגבר: אחוזי דיוק גבוהים

הערכה החדשה מעוררת מחלוקת בעולם הרפואה, מצד אחד רופאי הפריון מברכים על העלאת המודעות לבעיות פוריות בקרב גברים, מצד שני מומחי זוגיות מתריעים מפני אבחנה לא מדויקת וכן מן האפשרות כי עצם הבדיקה עלולה להכניס מתחים למערכת היחסים.

הבדיקה דומה לבדיקת הריון ביתית, מציגה את נתוני ספירת הזרע, וקובעת האם הם נמוכים מה שמעיד על בעיית פוריות או נורמליים, כשהמצב התקין הוא של ספירת עשרים מיליון זרעים למילילטר. הבדיקה מבטיחה 98% דיוק והיא נמכרת ללא מרשם בבתי מרקחת בבריטניה. אמינות הבדיקה שנויה במחלוקת ולכן גם תוצאה תקינה בבדיקה הביתית אינה מעידה בוודאות על תקינות הזרע וזאת משום שישם פרמטרים נוספים שאינם נכללים בבדיקה.

אופן הבדיקה

הבדיקה מבוססת על זיהוי החלבון SP10 אשר נמצא בתאי זרע בוגרים בלבד, אולם החלבון מצוי גם בתאי זרע מתים ועל כן תוצאה חיובית ותקינה בבדיקה אינה מבטיחה כי ספירת הזרע אכן תקינה. הבדיקה יכולה להתבצע עד שלוש שעות מרגע שפיכת הזרע ואינה יעילה בזרע אשר נלקח מתוך קונדום בשל חומרי המניעה המשבשים את פעולת הזרע.

 

הדעות חלוקות

מנכ"ל החברה המייצרת את הערכה אומר כי מטרת החברה להקל ולעזור לזוגות אשר סובלים מקשיי פוריות. המצב כיום מתמקד בבירור רפואי בקרב הנשים כאשר בפועל 40%-60% מהבעיות מקורן דווקא בגבר.

מטפלים זוגיים דווקא מגלים אי שביעות רצון מהבדיקה הביתית וטוענים כי החשש הוא שדווקא הנשים ייזמו את רכישת הערכה ולא בהכרח לאחר בקשה של הגבר. הדבר עלול לעורר מתחים משום שישנם גברים אשר יראו בכך ערעור על גבריותם. בנוסף קיים חשש כי לאחר קבלת תוצאה לא טובה בבדיקה זו עלולה בת הזוג להיפרד מן הגבר או שהגבר אשר יקבל תוצאה לא טובה בבדיקה ירגיש כי הוא צריך להוכיח את גבריותו ויחפש חוויות חדשות מחוץ לזוגיות הקיימת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: