עיצוב של חדרי תינוקות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

עיצוב של חדרי תינוקות

עיצוב של חדרי תינוקות עיצוב חדרי ילדים ותינוקות עשוי להיות תהליך מורכב מעט, במיוחד לפרפקציוניסטים. החלטות רבות צריכות להתקבל תוך תקופה קצרה. יחד עם זאת, תהליך העיצוב יכול להיות מהנה אם מבצעים אותו באופן שיטתי.

שיקולי פריסת החדר

מיקום העריסה – העריסה צריכה להיות קרובה לכניסה, על מנת לחסוך הסתובבויות מיותרות או סיכוני מעידה כאשר ניגשים אל התינוק באמצע הלילה. יש להימנע ממיקום העריסה קרוב לחלון בכדי למנוע אפשרות שהתינוק יטפס עליו, או ייחשף לרוח פרצים. שידת ההחתלה צריכה להיות קרובה לעריסה ונוחה לגישה כאשר התינוק מרטיב, וניתן להגיע במהירות אל חומרי ההחלפה.

מקום ישיבה – אפשר להציב כיסא נדנדה לצד החלון על מנת להתבונן החוצה בעת הנקה או ישיבה עם התינוק (גם הוא נהנה מהנוף). אפשר לשדרג את הכיסא לכורסת נדנדה נוחה ולבחור וילונות בצבע מנוגד לצבע הקיר על מנת להגן על התינוק מפני אור בהיר. תוספת תריסים תסייע לשנת התינוק והם יעילים אף במהלך היום אם השמש מציפה את החדר.

אחסון – יש להעריך את נושא האחסון וליצור שפע של פתרונות. התינוק צובר יותר פריטים מכפי שמעריכים בתחילה. אין להניח מדפים מעל העריסה, שכן החפצים עלולים ליפול על התינוק או שהוא עלול להיתקל בהם.

תליית קישוטים – שיקולי בחירת פריטי העיצוב בחדר מכוונים לזמן בו התינוק גדל ומעריך את העבודה. ניתן לבחור בציור קיר, תמונה עליזה ומצעים תואמים. בחירת הריהוט לחדר צריכה להתבצע באופן מלא שמחת חיים, ויחד עם זאת שימושי לצרכי התינוק והילד.

בטיחות – זהו היבט עליו יש לחשוב לאורך כל תהליך העיצוב. בטיחות צריכה להוות את השיקול העיקרי. נושא בטיחות הריהוט הוא קריטי, שכן כשהילד מבוגר דיו ומתחיל למשוך מגירות פתוחות חשוב למנוע מראש תאונות, ולהציב את כל הריהוט כנגד הקיר. ניתן להבטיח את הריהוט עם רצועת ניילון מאסיבית או סוגר בטיחותי.

היבט התקציב – בדרך כלל הורים רוצים את הטוב ביותר עבור התינוק שלהם, וחלק מההורים מבקשים לעצב את החדר מהבסיס, באופן חדש לחלוטין ומתואם היטב. אך יש לזכור כי לתינוק אין זה משנה אם השטיח תואם את הוילונות. כתמים אותם מייצרים תינוקות הם עובדת חיים, ולכן מומלץ להתמקד ברכישת פריטים שאינם יקרים מידי אך שימושיים יותר.

מדידות – יש למדוד את גודל החדר ולהשתמש בנתונים בעת בחירת הריהוט, הצבעים ושאר הפריטים.

בחירת העריסה – זוהי נקודת המוקד של החדר. יש לבחור את העריסה בחוכמה ולשקול היבטי צורה, סגנון, גימור ועמידות. מומלץ להקפיד כי סורגי העריסה יהיו אנכיים, על מנת שהתינוק לא יאחז בהם ויטפס החוצה. הסורגים צריכים אף להיות צפופים יחד על מנת שהתינוק לא יתקל בהם עם ראשו או יתקע ביניהם. דגמי העריסות החדשים מתוכננים תוך התחשבות בתכונות בטיחות אלו.

בחירת הריהוט – ריהוט חדרי ילדים ותינוקות צריך להשלים את העריסה. הרהיטים החיוניים כוללים שידת החתלה, כורסת הנקה נוחה, סל כביסה ושטיח רך לזמן בו יתחיל התינוק לזחול ובהמשך לשחק עליו.

תאורה ליד המיטה – תאורה זו יעילה בעת כיבוי כל האורות בחדר כשהתינוק בעריסה. מנורות קיר, אהיל מעמעם את האור או מנורת לילה הן בין אפשרויות הבחירה. תאורה זו נחוצה להאיר את החדר על מנת להימנע ממכשולים אם צריך להיכנס במהירות אל החדר, ומצד שני, היא אינה מפריעה את שנת התינוק.

בחירת הריצוף – אפשר להתאים את ריצוף חדר התינוק והילד לשאר הריצוף בבית, להניח שטיח מקיר לקיר או לרצף עם פרקט הניתן לניקוי בקלות.

בחירת הצבעים – נושא זה משפיע על הילד כאשר הוא מתבגר. אם ההורים אינם יודעים את מין התינוק בתקופת ההיריון והם מעוניינים להכין את החדר מראש, עדיף לבחור בצבעים ניטראליים דוגמת קרם, צהוב, בז' או ירוק בהיר. יש להחליט גם על פריטי העיצוב, ובחדרי תינוקות וילדים הכול הולך, החל מטפטים מעוטרי פרחים, פיראטים, פרפרים או עיצוב מודרני יותר כגון צביעת הקיר בדוגמת בלוקים או פסים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: