התמודדות עם עייפות ותשישות בהריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

עייפות ותשישות בהריוןלהריון מלוות תופעות שונות, שעשויות להופיע בכל שלב שלו ובעוצמות שונות, המשתנות מאישה אחת לשנייה. עייפות ותשישות במהלך ההריון הן שתי תופעות נפוצות מאד, שאינן בהכרח צריכות להדליק נורה אדומה, למעט במקרים בהם מדובר בעייפות רבה ובתשישות, המשפיעה באופן משמעותי על תפקודה של האישה.

מי סובלת מכך?

פעמים רבות עייפות ותשישות הם אחד הסימנים הראשונים להריון. לא מעט נשים חוות בשבועות הראשונים להריון תחושות אלו, המעידות במרבית המקרים על הכניסה להריון. אחרות, חוות אותן דווקא בשלבים מתקדמים יותר, כמו בין השבוע ה – 12 לשבוע ה – 14, בעוד שישנן נשים הריוניות החוות עייפות ותשישות בסוף ההריון, תחושות המלוות בעלייה במשקל, המכבידה עוד יותר על מצבה הכללי של האישה.

הסיבות לשתי תופעות אלו קשורות להתפתחות העובר, לירידה בלחץ הדם במהלך ההריון, לאנמיה וגם לדאגות ולחרדה כללית, המלווה במהלך התקופה.

מדוע זה קורה וכיצד מטפלים בזה?

הרפואה העתיקה, הרפואה הסינית, טוענת שהסיבות לעייפות וחולשה קשורות פעמים רבות בחוסר איזון באיברים השונים, כמו כבד, טחול, לבלב וגם כליות, שניתן לפתור אותו באמצעות תזונה נכונה ואורח חיים בריא.

אבל, מה קורה כשמדובר בעייפות וחולשה הן בזמן ההריון? ראשית, חשוב לתת לגוף לנוח ולאפשר לו להתפנות לתהליך התפתחותו של העובר. מומלץ להקפיד על שינה של לפחות 10 שעות בכל יום ולהיעזר בבני המשפחה בביצוע מטלות היום יום. חשוב לבצע מעקב אחר רמות ההמוגלובין בדם וגם רמות הברזל, ובמידת הצורך ליטול תוספים.

כדאי לשלב, בתפריט היומי, מזונות עשירים בברזל, כמו טחינה, אגוזים, בשר בקר, כבדים וכדומה, וגם חלבונים כמו ביצים למשל, ופחמימות מורכבות, שתספקנה לאישה את האנרגיה הנדרשת לה במהלך היום יום. במקביל, מומלץ להימנע ממזונות עשירים בסוכר ובקמח, ולהקפיד על צריכה מעטה של קפה. שלווה ורוגע תורמים גם הם לתחושה הכללית ויכולים למנוע את התשישות ואת העייפות במהלך ההריון.

הרפואה הסינית מציעה לנשים הריוניות הסובלות מכך מספר טיפולים שונים שיוכלו לסייע להן בתקופה מאתגרת זו. דיקור, למשל, הנעשה באמצעות מחטים עדינות, מחזק את האישה וגם את העובר וגורם לתחושה של רוגע ונינוחות.

שיאצו וטיפולי מגע למיניהם, הנעשים באמצעות לחיצות באזורים שונים, עוזרים גם הם לחזק את הגוף ומרגיעים מאד. אשר לבחור בטיפול מסוג אחד או לשלב בין כמה. בכל מקרה, מומלץ להיוועץ עם הרופא המטפל ולבחון את האפשרויות השונות, המוצעות כיום על ידי הרפואה המשלימה.

מתי לפנות לרופא?

במידה והאישה חווה תחושת עייפות רבה מאד או תשישות, שפוגעת ביכולת התפקוד שלה, עליה לפנות בהקדם המיידי אל הרופא. אמנם העייפות והתשישות הן חלק מההריון והן נחשבות לתופעות שכיחות, אך כשעוצמתן היא רבה מאד, הדבר מצריך בדיקה.

לרוב ימליץ הרופא על בדיקת דם כדי לבדוק את רמות ההמוגלובין והברזל ויציע טיפול בהתאם. במידה והסיבה לכך חמורה יותר, הטיפול יוצע תוך התייחסות לסיבה עצמה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן