איך בוחרים וכיצד משתמשים במשאבות הנקה?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

איך בוחרים וכיצד משתמשים במשאבות הנקה?משאבות הנקה מאפשרות האכלת תינוקות מחלב אם, כשעליהן למצוא איזון בין הבית ומטלות אחרות מחוץ לבית, תוך הקפדה על הזנה קבועה לתינוק. במצבים אלו, הנקה עשויה להפוך למעייפת ובלתי נשלטת, במיוחד כשלא מתאפשרת הנקה בפרטיות הבית.

בחברה של היום, הנקה במקומות ציבוריים נחשבת במקרים רבים לטאבו, מה שרק מקשה יותר על אימהות שצריכות להניק במקומות ובזמנים שאינם שגרתיים.

אופן השימוש במשאבות הנקה

השימוש במשאבה חשמלית כרוך בהנחת מגן שד על הפטמה, הדלקת המכשיר ושאיבת החלב לתוך מיכל המגיע עם המשאבה. גם במשאבות ידניות התהליך זהה, אך יש לחלץ את החלב באמצעות הפעלת מנגנון סחיטה או משיכת הבוכנה באופן ידני.

פעולת השאיבה אורכת כעשר דקות עד רבע שעה לשאיבת שני השדיים עם משאבה חשמלית טובה, ועד 45 דקות עם משאבה ידנית. משאבות הנקה טובות מחקות את פעולת היניקה של התינוק ואינן גורמות לכאב. יש להקפיד להשתמש במשאבות בגודל הנכון לפטמות ולמקמן בדיוק כפי שצריך כך שלא יצבטו או יגרמו לגירוי.

מומלץ לקנות חזיית הנקה המאפשרת שאיבה ללא שימוש בידיים כך שאין צורך להחזיק את המשאבה על השדיים. בשיטה זו הידיים חופשיות להחזיק סוג של חומר קריאה, שימוש בטלפון או עבודה במהלך השאיבה. ייצור חלב טוב בתהליך השאיבה מתאפשר כשהאם רגועה ונינוחה.

בתחילת השאיבה האישה מרגישה את המשיכה מהמשאבה. יש להתחיל עם הרמה הנמוכה ביותר של השאיבה ולאחר מכן להפעילה בהתאם לצורך. המשאבה אינה פוגעת בחזה, אך התהליך עשוי להרגיש מעט מוזר. יש להקפיד לנקות את חלקי המשאבה ביסודיות לאחר כל שאיבה.

לא כל משאבות ההנקה נוצרו שוות

בחירת משאבת ההנקה המתאימה תלויה בתדירות בה האישה מתכוונת להשתמש בה, וכמה זמן היא יכולה להקדיש לכל שאיבה. אם היא עובדת במשרה מלאה וצריכה למצוא זמן לשאיבה במהלך יום עבודה עמוס, מומלץ להשתמש במשאבה אוטומטית, כך שניתן לשאוב במקביל משני השדיים במהירות. אך אם השימוש נועד לשאיבה מועטת מדי פעם, משאבה ידנית יכולה להתאים היטב.

מומלץ שלא לבזבז כסף על משאבות הנקה זולות. הן אינן פועלות היטב, רועשות, נשברות ועלולות לגרום נזק לפטמות. יש לבדוק את משך האחריות של המשאבה, היות ואורך החיים שלה חיוני לתפקוד תקין.

מומלץ להימנע ממשאבות המיוצרות על ידי חברות שעיקר עיסוקן הוא מכירת בקבוקים, פטמות בקבוקים ואביזרים נוספים שאינם קשורים למשאבות. בטווח הארוך, הרבה יותר זול לשכור או לרכוש משאבה טובה מאשר לקנות פורמולה.

במהלך רכישת משאבת הנקה, יש לשקול אם המותג מציע אפשרויות התאמה שונות. משאבה טובה היא משאבה המתאימה לגודל הפטמה, הזמינה בגדלים שונים. ההתאמה היא היבט חשוב של נוחות המשאבה ויעילותה.

קיימות כל כך הרבה משאבות הנקה זמינות כיום, וקשה להחליט איזו מהן מתאימה באופן אישי. ההיבטים אותם יש להביא בחשבון הם סוגי המשאבות: לשימוש מדי פעם; לשימוש תכוף; ולאימהות שעדיין אין להן אספקת חלב סדירה או שהתינוק בן פחות מחודשיים.

יתרונות משאבות הנקה

משאבות הנקה מאפשרות איסוף חלב אם המאפשר את האכלת התינוק כשלא ניתן להניקו. פעולה זו חשובה כשאישה שבה לעבודה אך מעוניינת להמשיך להניק. שאיבת החלב פירושה גם שאין צורך להיות בכוננות לכל האכלה גם כשהאם איננה בבית. בן הזוג או המטפלת יכולים להאכיל את התינוק בחלב מבקבוק, כך שהאם יכולה ליהנות משינה ממושכת יותר או לקחת הפסקה מהטיפול בתינוק.

השימוש במשאבת הנקה מאפשר את עוררות ייצור החלב והגדלת האספקה; והמשך אספקת חלב אם לתינוק במקרה שהרופא מייעץ להפסיק להניק באופן זמני בשל נטילת תרופות העלולות להזיק לתינוק, או כשהאם מאושפזת לזמן קצר ואינה יכולה להניק במשך היום. למרות שהשימוש במשאבת הנקה עשוי להרגיש מוזר בהתחלה, עד מהרה התהליך הופך לקל ומהיר.

מגבלות משאבות הנקה

למרות שנראה שמשאבות הנקה יכולות לפתור את כל הבעיות הקשורות להנקה, לעיתים לא ניתן להשתמש בהן במקומות מסוימים. לדוגמא, אם מקום העבודה אינו מאפשר פרטיות לתהליך השאיבה.

בנוסף, יתכן שלא ניתן לאחסן חלב בכל מקום לשימוש מאוחר יותר. השימוש בערכה עשוי להיות מסורבל, ואימהות רבות מתלוננות שהמשאבות גורמות להן לבלות יותר זמן עם המשאבה עצמה מאשר עם התינוק.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן