חדר מיון יולדות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

חדר מיון יולדותחדר מיון (המחלקה לרפואה דחופה) הוא מחלקה שבה מעניקים לחולים טיפול רפואי ראשוני על רקע תסמינים הדורשים טיפול באופן מידי, כאשר במקרים מסוימים מגיעים לחדר המיון חלים הדורשים טיפול דחוף, הנמצאים בסכנת חיים. חדרי המיון הראשונים בהיסטוריה הוקמו אי שם בשנות העשרים של המאה הקודמת, על רקע העלייה בצורך באבחון רפואי וטיפול רפואי במצבים המוגדרים כקריטיים.

חדר מיון נשים ויולדות פועל בנפרד מחדר המיון הכללי, כשבדרך כלל הוא ממוקם בצמוד למחלקת יולדות. אישה המגיעה לבית החולים בשל תסמינים הקשורים להריון או ללידה, תופנה באופן אוטומטי למחלקת יולדות או למיון נשים ויולדות.

בחלק מבתי החולים פועלים במקביל שני חדרי מיון המיועדים לנשים, כאשר מיון נשים מספק שירותים רפואיים לנשים עד השבוע העשרים להריון או לנשים שאינן בהריון ואילו מיון יולדות מספק שירותים לנשים בהריון, החל מהשבוע העשרים להריון. למיון נשים מגיעות נשים הסובלות ממגוון בעיות גניקולוגיות כמו לדוגמה דמם ממושך, ציסטה שחלתית, סיבוכים הקשורים לטיפולי פוריות ועוד.

מתי פונים למיון יולדות?

באופן עקרוני מטבע הדברים, יש להגיע למיון יולדות במהירות האפשרית עם התחלת הלידה. בנוסף לכך, ישנו מגוון רחב ביותר של סיבות לפנות למיון יולדות, כאשר בגדול מדובר על כל סיבה הקשורה להריון, החל מהשבוע העשרים ואילך. בין היתר מדובר למשל על ירידת מים מוקדמת, ירידה בתנועתיות של העובר, דימום וגינלי חריג, צירים מוקדמים ועוד.

לאחר הקבלה של המטופלת, ימדדו לה חום, לחץ דם ודופק ובהתאם לצורך יבוצע מוניטור עוברי ובדיקת שתן, כשבנוסף תבוצע לה בדיקה על ידי רופא או מיילדת. לאחר מכן, ניתן יהיה להבין כיצד יש להמשיך את הטיפול, כלומר האם לנסות ליילד את העובר, האם להפנות את היולדת לחדר הלידה, האם לאשפז אותה להשגחה ועוד. כמובן שבמקרים רבים מתקבלת ההחלטה לשחרר את המטופלת לביתה.

אילו שירותים וטיפולים ניתן לקבל במיון יולדות?

מעבר לנטילת המדדים החיוניים וניטור מצבו של העובר, ישנם בתי חולים ומרכזים רפואיים המפעילים גם אגפים נוספים במיון יולדות. כך לדוגמה במסגרת מיון יולדות של בית החולים "ליס" ליולדות ולנשים, ניתן ליהנות משירות מיוחד הכולל מעקב הריון, המתאים עבור נשים בשבוע הארבעים ומעלה להריונן.

סך הכול מדובר בשבע מיטות ניטור, המיועדות בנוסף גם לנשים שעתידות לעבור ניתוח קיסרי. נשים אלו מוזמנות יום לפני הניתוח למעבר בדיקות שונות וכמובן שגם לביצוע בדיקות ביום הניתוח עצמו.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן