תחומי ההתמחות המקיפים של מומחה לגינקולוגיה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מומחה לגניקולוגיה

מומחה לגניקולוגיהמומחה לגניקולוגיה הינו רופא לכל דבר ועניין, אשר לאחר סיום לימודי רפואה כללית וביצוע סטאז' המשיך ללימודי התמחות נוספים.

לימודי ההתמחות הנוספים הללו כוללים מגוון רחב של נושאים לרבות לימוד בתחומי הפריון, יילודים, כירורגיה, אנדוקרינולוגיה, גנטיקה, פדיאטריה ונושאים נוספים.

עוד רוכשים הרופאים המומחים הכשרה בניתוחים שונים, בעיות פריון, בדיקות פוריות  וטיפולים מגוונים. המומחים לגניקולוגיה צריכים להתנהל מול המטופלות ברגישות הראויה ולהתעדכן באופן תדיר בחידושי המקצוע.

מומחים הרגישים לחששות המטופלות

רופא נשים, מומחה לגניקולוגיה, איננו עוד רופא. ככל רופא מומחה רוכש הגניקולוג המומחה מידע ניכר בתחומי רפואה שונים הקשורים למקצועו אולם מבחינת המטופלות, הרי שמדובר בתחום אינטימי מאוד ובו נדרשת רגישות גבוהה מצד הרופא.

במהלך ההתמחות, רופא נשים לומד על שלבי ההיריון, זירוזי לידה, בדיקות הריון, פתולוגיות שונות, מחלות של אברי הרבייה, אנטומיה והשינויים החלים בגוף במהלך ההיריון והלידה, ליווי לידות, התפתחות העובר, מומים בקרב עוברים. הליווי השוטף של נשים שצריכות לעבור בדיקות אינטימיות מחייב תשומת לב רבה לא רק להיבט הקליני של הבדיקות אלא גם להיבטים רגשיים, נפשיים והתנהגותיים.

לא קשה להבין את החשש המלווה כל אישה לרבות זו המגיעה לראשונה לבדיקות גניקולוגיות, גם אם המטרה הינה טריוויאלית ואין חשש לקיומה של בעיה מיוחדת. מטבע הדברים, המומחים הגדולים ביותר יהיו גם בעלי רגישות רבה מעצם העיסוק בקשיי פוריות, טיפולי פוריות שעשויים להימשך לאורך זמן, לידות שהסתבכו, מומים בעוברים וכיוצא בזה. בניית יחסי אמון עם המטופלות חשובה ביותר, אין ספק בדבר.

במה ניכרת התמחות גניקולוגית?

בזמן לימודי ההתמחות אשר אורכם הינו קרוב לפרק הזמן שבו רוכש הרופא את מקצוע הרפואה הכללית, מקבלים המומחים לעתיד ניסיון רב במגוון רחב של נושאים ובהחלט לא רק ביצוע בדיקות גניקולוגיות. מומחה לגניקולוגיה יהיה מי שלא רק למד אלא כבר טיפל במגוון רחב של הפרעות אפשריות בגדילה ובהתפתחות של העובר.

עוד מטפל המומחה לגניקולוגיה בפגים, ליקויים במבנה השיליה, סיבוכים שונים בהיריון. מומחה לגניקולוגיה בקיא באיתור ובטיפול למשל ברעלת היריון, מעקב וטיפול בהיריון ובו כמה עוברים, טיפול במצבי חירום בזמן לידה, ניטור ומעקב, סוגים שונים של גידולים שעשויים לתקוף את גופן של הנשים, טיפול בזיהומים ודלקות.

מומחה לגניקולוגיה גם מבצע באופן שוטף אבחונים וטיפולים במחלות של צוואר הרחם, איתור ציסטות, גידולים ממאירים, פוליפים, טיפול בחצוצרות שבהן אותרו ליקויים או גידולים, דלקות וכיוצא בזה. בנוסף המומחה בקיא בהשפעות הורמונליות על גוף האישה ביצוע סריקות של צוואר הרחם. ישנם מומחים אשר הינם בעלי ידע מקיף במיוחד בכל סוגי הניתוחים הגניקולוגיים, וכן מבצעים ניתוחים אנדוסקופיים ובדיקות לפרוסקופיה.

מומחים בגניקולוגיה – תתי התמחויות

בין תתי ההתמחויות שניתן למצוא בקרב המומחים לגניקולוגיה – מומחיות במעקב היריון, מומחיות בביצוע בדיקות כגון שקיפות עורפית, רפואת נשים ויילודים, פרינטולוגיה (היריון טרום לידה), פיריון וטיפולי פוריות, פלסטיקה וגינלית, אורוגניקולוגיה, היריון בסיכון גבוה, רצפת האגן ואי שליטה בסוגרים וכן כירורגיה גניקולוגית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: