כאבי צוואר

איך להקל על כאבים בצוואר?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

איך להקל על כאבים בצוואר?

איך להקל על כאבים בצוואר?כאבי צוואר הם מצב רפואי שכיח אשר עשוי להתבטא בכאבים בכל רקמות הצוואר.

גורמי הסיכון לכאבים אלו כוללים פגיעה כתוצאה מעיסוק בספורט מגע, תאונות, רכיבה על סוסים ועוד.

על מנת למנוע את הכאבים יש להקפיד על תרגילי חיזוק קבועים לצוואר. הטיפול לכאבים ניתן בהתאם לגורם המדויק, ורוב הכאבים עשויים להיפתר באמצעים קלאסיים הכוללים מנוחה, הימנעות מפציעות ונזקים לצוואר, ושיקום הדרגתי.

הגורמים לכאבי צוואר

הכאבים עלולים להתרחש בשל מספר הפרעות ומחלות כגון מחלה ניוונית, מתח בצוואר, פגיעה בצוואר, פריצת דיסק, או נזק לעצב. הם עלולים להגיע בעקבות זיהומים נפוצים כגון זיהום בגרון, מה שגורם לכאב ונפיחות בבלוטת הלימפה.

הכאבים עשויים אף לנבוע כתוצאה מזיהומים נדירים, כגון שחפת הצוואר, זיהום עצמות עמוד השדרה בצוואר ודלקת קרום המוח, אשר מלווה לעיתים קרובות בנוקשות צוואר. הם עלולים להגיע כתוצאה ממצבים רפואיים המשפיעים ישירות על שרירי הצוואר, כגון פיברומיאלגיה.

מהם תסמיני כאבי צוואר?

הכאבים מתבטאים לרוב בכאב עמום. לעיתים הכאב מחמיר עם תנועת הצוואר או הפניית הראש. תסמינים אחרים כוללים חוסר תחושה, תחושת עקצוץ, רגישות, כאב חד, קשיי בליעה, כאבים פועמים, תחושת "רשרושים" קלים בראש, סחרחורות ונפיחות בלוטות הלימפה.

כאבי צוואר עשויים להיות קשורים אף לכאבי ראש, כאבי פנים, כאבי כתפיים וחוסר תחושה בזרוע או תחושת נימול בגפיים העליונים. התסמינים מתבטאים לעיתים קרובות בתחושת עצבים "צובטים" בצוואר. בהתאם למצב, הכאבים מלווים לעיתים בכאבים בגב העליון או בגב התחתון, כתוצאה מדלקות בעמוד השדרה.

אבחון כאבי צוואר

בעת אבחון הגורם לכאבים, חשוב לסקור את ההיסטוריה של התסמינים, בדיקת מיקומם, עוצמתם, הימשכותם והקרנות הכאב.

הרופא ישאל את הנבדק האם הכאב מחמיר או משתפר עם הפניית הראש, ויבקש לדעת התרחשות פגיעות צוואר בעבר והטיפולים שניתנו. חומרת הכאבים ותנועת הצוואר נרשמת, והרופא בודק את המצב בעת מנוחה ותנועה, תוך מישוש הצוואר. הוא מבצע בדיקה של מערכת העצבים על מנת לקבוע אם קיימת מעורבות עצב פגוע.

בדיקות נוספות עשויות לכלול צילום רנטגן, סריקה ממוחשבת, סריקת עצמות, בדיקת MRI, בדיקות חשמליות דוגמת אלקטרומיוגרפיה (EMG), ובדיקת מהירות הולכה עצבנית.

טיפול ומניעת כאבי צוואר

הטיפול תלוי בגורם המדויק לכאבים. האפשרויות כוללות מנוחה, החלת חום או קור, תרגילי מתיחה ותרגילים להקלת המתח, צווארון נוקשה, פיזיותרפיה הכוללת אולטרה סאונד ועיסוי, זריקות קורטיזון, משחות הרדמה, ומשככי כאבים וטיפולים כירורגיים. על מנת לבצע טיפולים מתחום הרפואה המשלימה, מומלץ לפנות רק למרפאות מוסמכות לטיפולים משלימים ולהיעזר רק בהמלצות מכרים

קיימים אף טיפולים ביתיים כגון כריות צוואר לשינה המקלות על מספר צרות של כאבי צוואר. אפשרויות הטיפול הן מגוונות, וניתנות בהתאם לבעיה והשפעות טיפולים קודמים. טיפולים אלטרנטיביים לכאבי צוואר כרוניים כוללים דיקור.

ניתן למנוע כאבי צוואר רק באמצעות הימנעות מפגיעה, הכוללת את מזעור הסיכונים לפגיעה במהלך פעילויות ספורט תוך שימוש בציוד מתאים והקפדה על תרגילים קבועים לחיזוק הצוואר.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן