כאבים בזמן יחסי המין אצל נשים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

כאבים ביחסי המין בקרב נשים

כאבים ביחסי המין בקרב נשיםכאבים בזמן קיום יחסי מין פוגמים בהנאה, אך למרבה המזל, הבעיה עשויה להיפתר לעיתים קרובות אם בן הזוג יקדיש מעט יותר זמן למשחקי אהבה, כך שהנרתיק יירגע וישומן בחומר סיכה טבעי וזורם, או שניתן להשתמש באחד מחומרי הסיכה המיניים החדשים.

הגורמים והתסמינים

מעבר לגורמים הפיזיים, חשוב להבין כי לעיתים קרובות נלווה היבט רגשי לבעיה זו. המצוקה הנלווית לכאב עלולה לגרום לאישה להדק את איבר מינה ולהפוך את האקט המיני לכואב יותר. קיימים גורמים אפשריים רבים לכאבים בזמן יחסי מין. למרבה המזל, רבים מהם אינם רציניים מידי.

עווית הנרתיק – מצב זה עלול לגרום לכאב עמוק או שטחי, והוא מתבטא בהתכווצות שרירי הנרתיק, הנגרמת בעיקר בשל הפחד מפגיעה. התכווצות זו כה כואבת, עד שקיום יחסי המין הופך להיות בלתי אפשרי, לעיתים במשך שנים. חלק מהנשים הסובלות מבעיה זו אינן מצליחות לקיים יחסי מין מלאים או אפילו להשתמש בטמפונים. הן נוטות אף להיות חרדות מאוד בעת בדיקות בנרתיק.

חינוך מגביל – אישה שחונכה להתייחס אל מין כאל דבר דוחה או מלוכלך. לעיתים מחנכים הורים את בנותיהן לחשוב כי מבנה הנרתיק הוא צר מאוד, ולכן יחסי המין חייבים להיות כואבים מאוד.

היסטוריה של אונס או התעללות מינית בילדות – חוויות מסוג זה גורמות לנשים לחשוש ממין.

היסטוריה רפואית – כגון זיהומים או כאבים בנרתיק בעקבות מחלות.

חוסר נוחות עם בן הזוג – גם אם לא קיימת מודעות לחוסר נוחות זו, היא עלולה להפריע לאקט המיני.

בעיות בצוואר הרחם – חדירה עמוקה אל צוואר רחם פגוע, עלולה לגרום לכאב.

בעיות ברחם – אלו עלולות לכלול שרירנים אשר עלולים לגרום לכאב בעת חדירה עמוקה.

אנדומטריוזיס – מצב בו רקמת רירית הרחם גדלה מחוץ לרחם.

בעיות בשחלות – מצב של ציסטות בשחלות.

מחלות אגן דלקתיות – הרקמות העמוקות מודלקות, והלחץ של החדירה גורם לכאב עמוק.

הריון חוץ רחמי – הריון שבו הביצית המופרה מתפתחת מחוץ לרחם.

גיל המעבר – רירית הנרתיק מאבדת את הלחות הרגילה וגורמת ליובש בנרתיק.

ניתוח או לידה – קיום יחסי מין זמן קצר מידי לאחר הלידה או הניתוח.

מחלות מין – אלו כוללות יבלות באברי המין, פצעי הרפס או מחלות מין אחרות.

פגיעה בנרתיק – פציעות אלו כוללות מום מלידה בשטח העור בין הנרתיק ופי הטבעת, או חתך בחיץ הנקבים שנגרם בזמן הלידה.

הפרעות עור – לעיתים מתבטאות הפרעות אלו באברי המין.

נשים רבות נחשבות בטעות לקרירות מבחינה מינית בשל בעיות אלו, אך למעשה לסברה זו לא קיימת אחיזה במציאות, שכן נשים רבות מסוגלות ליהנות ממין ולהגיע לאורגזמה, אך ההנאה מסתיימת בעת החדירה או אף בתחילת החדירה.

התסמינים כוללים בדרך כלל דימום באיבר המין, מחזור חודשי שאינו סדיר, הפרשות מהנרתיק או התכווצויות שרירים בלתי רצוניות בנרתיק, ללא סיבה רפואית בסיסית.

כיצד ניתן לטפל בכאב מיני אצל נשים?

קיימים טיפולים לכאבים אלו ללא התערבות רפואית. לדוגמה, במקרה של כאב בעת יחסי מין לאחר הריון, מומלץ להמתין לפחות שישה שבועות לאחר הלידה, לפני חידוש המגעים המיניים. מומלץ להקפיד לתרגל את המגע בעדינות וסבלנות. במקרים בהם קיים יובש בנרתיק, מומלץ להשתמש בחומרי סיכה על בסיס מים.

כאבים מיניים מסוימים כרוכים בטיפול רפואי. אם היובש בנרתיק נובע מגיל המעבר, ניתן לטפל במצב באמצעות קרמים המכילים אסטרוגן, כדורים, טבעות או תרופות מרשם אחרות.

במקרים בהם לא קיים גורם רפואי בסיסי לכאב, טיפול מיני אצל יועץ מין מוסמך עשוי להועיל. הטיפול פותר בעיות דוגמת אשמה, סכסוכים פנימיים בנוגע לסקס, או שחרור רגשי מטראומות העבר.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: