טיפול חדש לבריחת צואה – טמפון לנרתיק

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טיפול חדש לעצירת גזים וצואה - טמפון לנרתיקלמרות שזה אינו נושא שכיח ומדובר, אחת מכל עשר נשים בוגרות סבלו מאובדן שליטה על הצואה בשנה האחרונה. בעיה זו הינה נפוצה, וקשורה למגוון בעיות וסיבות. לפעמים חוסר השליטה קורה באופן פתאומי וללא התראה, ופעמים רבות אחרות הצואה עלולה לדלוף מחוסר יכולת התאפקות. בעיה זו יכולה לנבוע מחוסר שליטה בסוגרים או מדליפת מעי. בעיות שליטה בסוגרים מתרחשת ומשפיעה במיוחד על נשים שחוו הריון ולידה, או כתוצאה מנזק עצבי או נזק לשרירים באזור האגן.

ישנם מעל 20  מיליון נשים בכל הגילאים בארה"ב שסובלים מסוג כלשהו של בעיות שליטה בסוגרים, מעל 8 מיליון מהן סובלות מתאונות של יציאת צואה על בסיס חודשי או תכוף יותר. כיוון שמדובר במצב שיכול להיות מביך ומתיש, נשים, לעתים קרובות, נסוגות מפעילויות חברתיות ומקצועית, כך שהן סובלות גם מהשפעה דרמטית על איכות חייהן. רוב הנשים סובלות בשקט ואינן פונות לטיפול במצבן.

טיפול בטמפון לנרתיק

עד היום, לא תמיד נמצא טיפול יעיל במקרים אלה, וכאשר הוא נמצא הוא פולשני. טיפולים אחרים כוללים שינוי תזונתי, שינוי אורח החיים, פיזיותרפיה, וניתוח או שתלים כירורגיים. טיפול בבעיות מעי דרך הנרתיק הוא מושג חדש, אשר הפך למעשה באמצעות מערכת  Eclipse הממוקמת באותו מיקום של הטמפון. המשתמשת מנפחת בלון, אשר מכסה את אזור פי הטבעת, ונועד להגן מפני מעבר צואה לא רצוי. מערכת Eclipse היא אפשרות טיפול בלתי פולשני שאינו דורש ניתוח, ויכול להיות מוסתר בכל עת.

המערכת קיבלה את אישור ה- FDA לטיפול בבריחת צואה. הבחירה של פתח הטיפול עשויה להיות קצת מפתיעה, אולם המכשיר פועל על ידי הפעלת לחץ על הרקטום דרך קיר הנרתיק, בדיוק במקום בו נמצא הטמפון בדרך כלל. מיקום זה עשוי לסגור ביעילות את פי הטבעת, וכאשר ההגעה לשירותים נחוצה, המכשיר מאבד מנפחו ולאחר מכן מנופח מחדש באמצעות משאבה חיצונית. בתחילה יהיה צורך במטפל מיומן אשר ינפח את המכשיר, אולם לאחר הדרכה קצרה, תוכל המטופלת לשלוט עליו באופן עצמאי.

הסיבות לבעיה והמחקר שמאחורי הטיפול

בריחת צואה היא בעיה נפוצה יחסית, במיוחד בקרב נשים מבוגרות. נשים נמצאות בקבוצת סיכון גדולה פי שניים מהגברים. גורמי הסיכון כוללים הריון, לידה וגינלית (אשר לחצה והזיקה לסוגרים), נזק עצבי או נזק לשרירים באזור האגן. בדרך כלל בעיה זו אינה בעיה חמורה או מסכנת חיים מבחינה רפואית, אולם היא בעלת השלכות משמעותיות מבחינה חברתית ורגשית על האישה.

גורמים נוספים אפשריים אחרים המובילים לאי שליטה על המעי, עלולים להיות: שלשולים (לעתים קרובות עקב זיהום או תסמונת מעי רגיז), מחלות מעי דלקתי (מחלת קרוהן או קוליטיס), נזק עצבי (עקב סוכרת, פגיעה בחוט השדרה, טרשת נפוצה), נזקי קרינה לפי הטבעת (כמו לאחר הטיפול בסרטן הערמונית), ליקוי קוגניטיבי (כגון לאחר שבץ או מחלת אלצהיימר מתקדמת).

המחקר שחקר את הנושא עקב אחר 61 נשים ב 6 אתרים ברחבי ארה"ב שסבלו מתאונות בריחת מעי לפחות פעמיים או יותר בשבוע, למשך חודש אחד. תוצאות המחקר, שדווחו בעבר הראו כי בחודש אחד 86% מהנשים דיווחו על הצלחת הטיפול באמצעות  Eclipse. לא נצפו שום תופעות לוואי משמעותיות הקשורות למכשיר ואף 98% מהנשים דיווחו על שיפור ניכר באיכות החיים. תוצאות המחקר מצביעות על כך שמערכת Eclipse עשויה להציע אפשרות חשובה וחדשה לטיפול לנשים עם אי שליטה על סוגרי המעי. מכיוון שהמודעות לבעיה בקרב הרופאים אינה גדולה, יש תחילה להעלות את מודעותם לאופן הטיפול ולאמצעים החדשים הקיימים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן