טיפים שמומלץ להכיר כשמתכננים בריתה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ביטוח סיעודי לילדים - כל מה שחשוב לדעת

טיפים לתכנון בריתהבעוד שלידת בן זכר מחייבת קיום טקס ברית מילה על פי ההלכה, הרי שהולדת בת אינה כרוכה בקיום מצווה זו או אחרת, עם זאת רבים נוהגים לערוך כיום מסיבת בריתה, המכונה זבד הבת בכדי לחגוג את הצטרפותה של תינוקת חדשה לחיק המשפחה, בייחוד כאשר מדובר בבת בכורה.

אמנם הולדת הבת מלווה בהתרגשות רבה בקרב בני המשפחה, אולם, לרוב מדובר בתקופה מעייפת ומתישה, שכן חוויית הלידה אינה קלה ומצריכה מנוחה רבה.

למי יש ראש לתכנן בריתה?

יולדות רבות אינן ששות לתכנן ולהפיק אירוע בריתה מפואר, שכן לצד העייפות המצטברת לאחר הלידה, עליהן להתמודד עם האתגר הכרוך בטיפול בתינוקת החדשה במקביל לטיפוח הזוגיות. עם זאת, נשים רבות וכן בני משפחתן מעדיפים לערוך אירוע בריתה שיחבר בין הקרובים ובני המשפחה, מאשר לארח בכל פעם בביתם  מכרים שונים המעוניינים לחזות ביורשת העצר החדשה.

אמנם אירוע הבריתה נחשב רווחי באופן יחסי ואינו מצריך תכנון מוקפד כמו חתונה, עם זאת יש לתכנן אירוע זה מראש בהסתמך על מספר קריטריונים, בין אם מדובר במיקום האירוע, כמות מוזמנים, אוכל, מוזיקה ועיצוב האירוע. מאמר זה מגיש מספר טיפים חיוניים לצורך תכנון אירוע בריתה המותאם לצרכי המשפחה.

 מועד קיום הבריתה

מאחר ואירוע הבריתה אינו מוגבל למועד מסויים, זאת בניגוד לטקס הברית, אין צורך לערוך אירוע זה בסמוך למועד הולדת הבת, כך שיש ברשות ההורים מספיק זמן לצורך תכנון יעיל של האירוע, כאשר לרוב חגיגה זו מתקיימת כחודש ואף חודשיים לאחר הלידה, זאת בהתאם לצרכי ולשיקולי המשפחה.

שכן, לעתים מועד החגיגה נדחה במעט, זאת בכדי לאפשר לקרובים אשר אינם מתגוררים בארץ להיות נוכחים אף הם בחגיגה.

מקום ומיקום האירוע

בטרם תכנון  אירוע הבריתה יש לגבש החלטה לגבי המקום בו יתקיים האירוע, בין אם מדובר באולם אירועים, בבית  או במסעדה, זאת בהתאם לסגנון ולהעדפת המארגנים. כשהאירוע אינטימי ומכיל כמות מצומצמת של מוזמנים יש להסתפק בבית או במסעדה.

אך אירוע בריתה המתקיים באולם מכיל יתרונות רבים, זאת מאחר והוא משלב מספר אלמנטים בו זמנית – אוכל, תאורה, עיצוב, ועוד, זאת בניגוד לאירוע המתקיים בבית המצריך בחירת קייטרינג בנפרד. כשהאירוע מתוכנן באולם, יש לקחת בחשבון כמה פרמטרים בין אם מדובר במיקום הגאוגרפי של האולם, האוכל המוגש בו, עיצובו או גודלו.

 

התאמת תפריט בריתה

 

בין אם אירוע הבריתה נערך באולם בבית או במסעדה, ישנה חשיבות רבה לבחירת התפריט, שכן מדובר במרכיב מרכזי באירוע. בחירת המנות תלויה לרוב בשעה בו מתקיים האירוע, שכן במידה ומדובר בשעות הבוקר או הצהריים המוקדמות לעתים ניתן להסתפק בתפריט קליל יותר, ואילו אירוע המתקיים בשעות הערב מצריך לרוב תפריט בשרי ומגוון יותר.

 

גם אם מדובר בקייטרינג או באוכל המסופק על ידי האולם, יש לטעום קודם לכן את המנות המוצעות ולגבש תפריט מותאם ומגוון לשביעות רצונם של המארגנים והאורחים, ולהעריך את כמות המנות המוצעות בהסתמך על מספר האורחים.

 

רשימת אורחים והזמנות

 

בדרך כלל, עוד בטרם מזמינים אולם, מסעדה או קייטרינג, יש לערוך רשימת אורחים מסודרת, בכדי להיערך בהתאם. שכן, במידה ומדובר במספר מועט של מוזמנים, לעתים אין צורך במסיבה חגיגית באולם וניתן להסתפק במסעדה או בקייטרינג ביתי, זאת בהתאם לצרכי וליכולות המארגנים.

 

עם זאת שלב הזמנת האורחים מתבצע לרוב רק לאחר שהאירוע אורגן על כל פרטיו, שכן שלב תכנון האירוע מצריך זמן רב יותר מאשר הליך הזמנת האורחים. ניתן לעצב הזמנה פשוטה באמצעות תוכנות גרפיות הנגישות לכל באמצעות האינטרנט או להסתייע בשירותיו של מעצב גרפי.

 

הפעלות לילדים באירוע בריתה

 

רוב מסיבות הבריתה מאופיינות בנוכחות רבה של ילדים קטנים, כך שבמקרים רבים רצוי לקיים במקום הפעלות מותאמות לילדים, בין אם מדובר בהצגה, ליצן או משחקים המותאמים לילדים.

אך יש לוודא כי המקום בו מתקיים האירוע מותאם לכך הן מבחינת גודל החלל עצמו והן מבחינה לוגיסטית, שכן לרוב פעילויות אילו מצריכות שטח נרחב יותר, כך שבדרך כלל יש לקיים זאת באולם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: