יעילות הטיפול בפיגמנטציה בעונת החורף

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

לטפל בפיגמנטציה בעונת החורףהאקלים הישראלי ההפכפך והקיצוני לעיתים גורם לאנשים רבים לסבול מפיגמנטציה בשלב זה או אחר בחיים. ובעוד שהורמונים, תרופות ומתח עשויים לגרום לפיגמנטציה, השמש הקיצית נחשבת לגורם מרכזי לבעיה.

לפני תחילת טיפול בפיגמנטציה, יש להבין מהי בדיוק. הפיגמנט בעור נקרא מלנין, הנוצר על ידי תאים הקראים מאלונוציטים. כשתאים אלו מיוצרים בעודף, הם מייצרים יותר מלנין, המתבטא על פני שטח העור, בצורת פיגמנטציה. הנזקים עשויים להיות משמעותיים, ומזג האוויר השמשי עלול לגרום להחמרת הבעיה.

טיפולי עור בחורף

העדר אור שמש תכוף ועז בחודשי החורף משמעותי לטיפול ולכן זהו הזמן המושלם לטפל בנזקי פיגמנטציה, במיוחד בכתמים שהצטברו לאורך השנים. בתקופת החורף, אנשים אינם נחשפים לשמש בתדירות ולכן העור שלהם אינו שזוף, מה שמשפר את טיפולי הלייזר.

בנוסף, בעוד שטיפולים מסוימים מציעים תוצאות מיידיות לאחר טיפול אחד בלבד, במקרים רבים סדרת טיפולים מלאה, הכוללת שלושה טיפולים המתבצעים בהפרשים של חודש עד חודש זה מזה, נדרשת להשגת תוצאות אופטימאליות. פשוט מתחילים את הטיפול בחורף ורואים תוצאות מדהימות עד הקיץ!

סוגי פיגמנטציה

בהתאם להיקף נזקי מזג האוויר החורפי על העור, הטיפולים המומלצים עשויים לכלול טיפול לייזר IPL או פרקסל, אך מומלץ להתחיל את הטיפול עם תכשירים מקומיים. חלק מרופאי העור ממליצים על טיפול תרופתי בבית המאפשרים טיפול בטוח ויעיל לעור, הכולל ויטמין C והידרוקינון.

טיפול הלייזר המומלץ לפיגמנטציה על הפנים והגוף כולל טיפול בכתמי גיל; נזקי מזג אוויר; שומות, נמשים וכתמי לידה. הטיפול מתבצע ללא תופעות לוואי מורגשות או חוסר נוחות, אך לעיתים עשויה להתרחש מעט אדמומיות באזור המטופל. אין צורך בימי חופשה לאחר טיפול לייזר לפיגמנטציה, ולמעשה, ניתן לשוב לפעילות הרגילה באופן מיידי.

טיפולים בפיגמנטציה

רוב כתמי הפיגמנטציה אינם מסוכנים או סרטניים, אך יש לקבל את ההמלצות לגבי הטיפולים המתאימים, ולהתייעץ עם רופא עור. סדרת טיפולי לייזר IPL יכולה לשפר פיגמנטציה. התקופה הטובה ביותר לקבל טיפולים אלו היא בתקופת החורף, לפי ששמש הקיץ הקופחת חוזרת.

טיפולי אור לייזר הם השיטה היעילה להיפטר מכתמי עור הנובעים מנזקי החורף. הטיפול מתמקד במיוחד באזורים הכהים בעור, ומפרק פיגמנט כהה. כל טיפול אורך מספר דקות בלבד, וניתן להבחין בתוצאות כבר לאחר מפגש טיפול אחד, אך בדרך כלל יש לבצע מספר טיפולים על מנת להסיר את כל הפיגמנטציה, בהתאם לגודל הכתמים ורמת הכהות באזור המטופל.

בדרך כלל, מומלץ על טיפולים תרופתיים של רטינול, ויטמין A, המיועד לטיפול בהיפר פיגמנטציה עקשנית יותר המתבטאת בנזק מתקדם, לפני הטיפול בוויטמין C.

מהלך טיפול בפיגמנטציה

לא כל נזקי מזג האוויר השמשי גלויים על העור כך שהמטפל מבצע צילום דיגיטלי לניתוח העור בהדמיית אינפרא אדום המתבצעת על משטח העור והשכבות הפנימיות. כך ניתן לטפל בפיגמנטציה שטרם הגיעה לפני שטח העור. תמונות לפני ואחרי מועברות לרופא המטפל כך שבמהלך ובסיום הטיפול ניתן להיווכח בשיפור ובהתקדמות.

אבחון רמת הפיגמנטציה חיוני לקביעת הטיפול הנכון. כך ניתן להפחית ביעילות את הכתמים ולהעניק למטופל אף מאפיינים אחרים של אנטי חמצון ברמה גבוהה. ויטמין C הוא חומר פעיל אשר מסייע להילחם בסימני הזדקנות כמו גם מעניק לחות לעור וממתן גוון בולט בעל השפעה מוצקה. כלומר, גם "כתמים כהים" ניתנים לשיפור עם מרקם העור תוך מניעת נזק נוסף.

בתחילת הטיפול, העור עשוי להיות אדום וזוהי תגובה נורמאלית הפועלת כמו פילינג ומסייעת לטיפול בפיגמנטציה. לא נדרשת תקופת השבתה, וכעבור שבוע עד שבועיים העור חוזר למצב נורמאלי. בתוך חצי שנה העור הופך להיות זוהר.

משך הטיפול משתנה ותלוי במידה הראשונית של נזקי מזג האוויר המוצגים, אך בדרך כלל השיפור ניכר לאחר ארבעה מחזורי עור לפחות, כשכל מחזור נמשך כחודש וחצי, אך מתקצר על ידי השימוש בוויטמין A.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן