טיפולי רפואה משלימה בהריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רפואה משלימה בהריון

רפואה משלימה בהריוןזמן רב לפני שהתפתחה הרפואה המודרנית, אנשי הרפואה הפולקלוריסטית סייעו לנשים בהריון להתמודד עם התופעות השונות שעוברות על הגוף הנשי במהלך ההריון. חלק מהפרקטיקות הרפואיות האלו, שרדו עד לימינו אנו וגם במאה העשרים ואחת הנשים המערביות יכולות ליהנות מהידע הקדום שנצבר במהלך מאות השנים ואף אלפי השנים האחרונות.

במאמר שלפניכם נפרט אודות חלק מהטיפולים הנפוצים ביותר בתחום הרפואה המשלימה המיועדים עבור נשים בהריון אך לפני שנתחיל בפירוט, עלינו לציין כי בכל מקרה שבו אישה הרה בוחרת לגשת לקבלת טיפול מתחום הרפואה המשלימה, עליה לדווח על כך לרופא המטפל בה.

רפלקסולוגיה

הרפלקסולוגיה היא שיטת טיפול בת כמאה שנים בלבד, אם כי שורשיה נעוצים בפרקטיקות טיפול שונות שהיו נהוגות עוד בתקופת מצרים העתיקה. ניתן לבחור לעבור טיפול רפלקסולוגי בכל שלבי ההריון ללא חשש וזאת כיוון שהטיפול מתמקד בעיקר בכפות הרגליים.

לפי הרפלקסולוגיה, כל אחד מאזורי הגוף מיוצג בכפות הרגליים בנקודה אחרת ולפיכך על ידי לחיצה על הנקודות השונות, ניתן להשפיע על התפקוד של האיברים השונים מבלי לגעת בהם ישירות.

בין היתר הרפלקסולוגיה יכולה לסייע לנשים להתמודד עם כאבי גב, בצקות, מיגרנות, בחילות ועוד. ישנן אף נשים הבוחרות לעבור טיפול רפלקסולוגי במהלך הלידה עצמה או סמוך מאוד ללידה על מנת להירגע ולהפיג את החרדות.

שיאצו

שיאצו היא שיטת טיפול שמקורה ביפן שמטרתה לשחרר חסימות אנרגטיות על ידי לחיצה ועיסוי של הגוף לאורך נתיבי האנרגיה הנקראים מרידיאנים. לפי האמונה העומדת מאחורי השיאצו, הגוף האנושי מסוגל לטפל בעצמו ולכן כל מה שיש לעשות במהלך הטיפול הוא רק לחזק אותו.

בין היתר טיפול שיאצו מסייע לנשים הרות להתמודד עם התרחבות יתר של עצמות האגן (תופעה הנקראת סימפיזיוליזיס), נימול גפיים, בחילות, טחורים ועוד. כיום ישנם מטפלים רבים בתחום השיאצו שמתמחים באופן ספציפי בטיפול בנשים הרות.

דיקור סיני

גם שיטת הדיקור הסיני מתבססת על טיפול בחסימות בנתיבי האנרגיה, רק שבשיטת הדיקור עושים שימוש במחטים ולא בלחיצות או בעיסוי. המחטים נשארות במהלך הטיפול בעור של המטופלת אך לא גורמות לתחושת כאב. דיקור סיני מיועד להקל על עייפות, בחילות, כאבי גב ועוד וכן מסייע לנשים להחלים במהירות לאחר הלידה.

הומאופתיה

ההומאופתיה מבוססת על תפיסה הוליסטית לפיה לכל תסמין גופני קיים יסוד נפשי מסוים שיש לטפל בו באופן ישיר. הטיפול ההומאופתי מתחיל מתשאול מקיף של המטופלת בנוגע לתסמינים מהם היא סובלת ולאחר שלב התשאול, המטפל ההומאופתי רוקח עבור כל מטופלת ומטופלת תכשיר הומאופתי אישי הנקרא רמדי בהתאם לממצאים שעלו בשלב התשאול.

התכשיר מכיל חומרים מסוימים שאמורים להוות הד לגורם הנפשי שעומד בבסיס התסמינים השונים מהם סובלת המטופלת ועל ידי חשיפה יומיומית להד של האיום הממשי, הגוף מתחזק ולומד להתמודד עם האיום האמתי.

בין היתר ניתן באמצעות הומאופתיה להתמודד עם מגוון בעיות שמרימות את ראשן במהלך ההריון לאחר שהיו שקטות מאוד לפניו כמו למשל יתר פעילות של בלוטת התריס או תת פעילות של בלוטת התריס, טחורים, בעיות בזרימת הדם ועוד.

יוגה

היוגה היא פילוסופיה רוחנית וטכניקת אימון גופני שמקורה בהודו. תרגול קבוע של יוגה במהלך ההריון תורם להכנת הגוף ללידה, לשיפור הגמישות, להירגעות והפחתת החרדות, להיכרות טובה יותר עם הגוף ועוד.

חשוב מאוד לתרגל יוגה אך ורק בהדרכת אנשי מקצוע המתמחים בתרגול יוגה בהריון וזאת כיוון שישנן התאמות מסוימות שיש לבצע בתרגילים הסטנדרטיים בהתאם לשלב ההריון בו נמצאת המתרגלת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: