דליות בהריון – גורמים וטיפול בורידים מובלטים ברגליים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דליות בהריוןתשעת חודשי ההיריון מלווים בתופעות שונות, הנחשבות לשכיחות מאד בחלקן, כאלו שאינן בהכרח מעידות על בעיה בריאותית כלשהי או מצב הריוני שאיננו תקין. אחת התופעות האלו, הנחשבת לתופעה אסתטית בלבד, הן הדליות. אצל חלק מהנשים ההריוניות, עשויים להופיע במהלך תקופה זו, וורידים בולטים וגדולים מאד באזורים שונים ברגליים. וורידים אלה, המכונים דליות, אינם מזיקים ואינם מהווים סיכון לעובר או לאם ההריונית עצמה.

אולם, נלווים להם בדרך כלל סימפטומים שונים, ההופכים אותם לפחות נעימים. כמו כאב מקומי וגם גרד בלתי פוסק. לא ניתן למנוע את הופעת הדליות בתקופה זו, אך ניתן להקל באופן משמעותי על התסמינים הנלווים להן וגם על מידת חומרתן.

גורמים

הדליות, שמופיעות גם בתקופות שאינן קשורות להיריון, נחשבות לנפוצות יותר בחודשי ההיריון עצמם ויכולות להופיע בכל שלב בו ואצל כל אישה. מכיוון שהרחם גדל במהלך תקופת ההיריון, הוא מפעיל לחץ רב מאד על הווריד שמוליך את הדם מהרגליים אל הלב, מה שמפריע למעבר תקין של דם ומוביל, בסופו של דבר, להיווצרות הדליות. לא מדובר, כאמור, בתופעה מזיקה או מסוכנת אך היא, ללא ספק, לא נעימה וגם לא אסתטית. להופעת הדליות תורמת תופעה נוספת, המלווה את תקופת ההיריון – עלייה בנפח הדם בגופה של האישה, המובילה אף היא להופעתן.

תסמינים

הדליות הן כמעין וורידים גדולים ובולטים, העשויים להופיע באזורים שונים ברגליים. לעיתים האזור שבו הן מופיעות יכול להיות חם יותר ולעיתים נלווה לכך גם כאב מקומי, בין אם בנגיעה במקום עצמו ובין אם לאו.

טיפול

הטיפול בדליות במהלך תקופת ההיריון כולל פתרונות שונים העוזרים בהקלה על התסמינים הנלווים להן. לא ניתן למנוע את הופעת הדליות במהלך ההיריון, אולם כן ניתן להקל על האישה הסובלת מהן. שתיית מים מרובה ואכילת מזונות עתירים בוויטמין C, היא דרך מצוינת להקל במקרים אלה וגם הליכה, העוזרת בהמרצת מחזור הדם היא פתרון נוסף.

כדאי להימנע מישיבה ממושכת מאד, או במידה ויושבים במשך שעות ארוכות, להקפיד להרים את הרגליים, כדי לאפשר זרימה חופשית של דם. התעמלות היא דרך נוספת שיכולה להקל, בין אם מדובר בשחייה למשל או הליכה בחוץ וגם שימוש בגרביים אלסטיות. במידה ואף אחת משיטות אלו לא עוזרת, כדאי לפנות לרופא המטפל כדי לבחון אפשרויות טיפול נוספות.

כדאי לדעת

לאור הירידה ברמות ההורמונים לאחר ההיריון וכן גם ירידה בנפח הדם, נעלמות לרוב הדליות כבר לאחר הלידה וכך גם כל התסמינים הנלווים לה. כדי למנוע את הופעתן בשנית, וגם בתקופות ללא היריון, מומלץ להמשיך ולעסוק בפעילות גופנית, לצאת להליכות, להימנע מעמידה ממושכת, לשמור על משקל גוף תקין, להרבות בשתייה מים ולהקפיד על אורח חיים נכון ובריא.

כל אלה תורמים לא מעט למערכות הגוף, לרבות מערכת הדם ויכולים למנוע את הופעת הדליות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן