התמכרות וגמילה מקניות באינטרנט

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

התמכרות וגמילה מקניות באינטרנטכיום, עסקים מקוונים נראים כאילו הם יודעים מה הציבור רוצה וכיצד לכוון אותו לעבר עגלת הקניות, גם כשאנשים רק גולשים בפייסבוק או מחפשים משהו אחר. זוגות נעליים אותן בחנה אישה בשבוע שעבר למשל, צצות בפינת המסך כמו עכברי קניות מתגנבים.

מודעות פרסומת מקוונות מנסות לנצל מושג אותו מכנים מדענים "תגובתיות לרמזים", או התרגשות מרמזי קניות. על מנת לגרום לגולשים ללחוץ על כפתור הקניה, עסקים צריכים קודם לתפוס את תשומת הלב של הגולש ואז לגרום לו עניין מספיק כדי שילחץ על הכפתור.

מומנטום זה תלוי באופן הריגוש אותו חווים גולשים כשהם רואים את הפריט, גם אם התנהגות זו עלולה לגרום להם לרצון בפניו לא ניתן לעמוד עד לביצוע הרכישה, מה שמוביל להתמכרות.

נשים מכורות לקניות באינטרנט יותר מגברים

סקר חדש מדווח שנשים מבצעות קניות באינטרנט יותר מגברים. הן בודקות מוצרי וטיפולי ציפורניים ושיער, ו-67% מהעסקים המקוונים מקבלים רכישות מנשים. בעולם שבו נשים מהוות שמונים אחוזים מהחלטות הרכישה הביתית, בסיס הלקוחות המעשי עבור רוב העסקים אומר את דברו. נשים רוצות לרכוש את המוצרים האהובים עליהן, והן רוצות אותם עכשיו.

מגמה מגדרית זו אינה בלעדית להזמנות מקוונות. סקר שנערך בשנת 2010 על ידי חברת נילסן, מצא שנשים מבלות יותר זמן בחנויות מקוונות מגברים, והן מובילות כמעט בכל קטגוריית רכישה מקוונת. התמכרות זו לקניות באינטרנט בקרב בנות המין היפה הובילה יזמות עסקיות המעניקות לנשים את מה שהן רוצות.

ככל שהמכשירים הניידים הפכו להיות נפוצים יותר, כך כלים עסקיים דיגיטליים, כגון רכישות מקוונות ופתרונות קניה אחרים, מתפשטים במהירות. עסקים מקוונים ומערכות דיגיטליות מציעים מוצרים רבים המיועדים לנשים, מתוך מטרה להגדיל את רווחיהם עוד יותר.

הנתונים מחברת נילסן קובעים שנשים מבצעות רכישות בכמויות גבוהות יותר בשלושים אחוזים בכל רבעון, מאשר גברים.

סכנות ההתמכרות לקניות באינטרנט: כיצד השוק המקוון משפיע על נשים להוציא כספים קניות באינטרנט כרוכות בסכנות חבויות. ראשית, עסקאות מקוונות נוחתות בתיבות הדואר הנכנס, ומקלות את הבזבוזים הרבים. בנוסף, קיימות השיטות המתוחכמות של האתרים, הגורמות לנשים לבזבז כספים.

בדיוק בזמן לקראת החזרה לבית הספר או לקראת עונות המבצעים, אתרי חנויות מקוונות מפרסמים לנשים בדיוק את המוצרים אותם הן מחפשות, וגם את המוצרים אותם הן לא ידעו שהן רוצות.

לחיצת הקסם

מה שהופך קניות באינטרנט לקלות כל כך הוא הגורם לנשים להוציא יותר כספים מכפי שהיו אמורות. כדי לקנות סוודר, למשל, כל שעליה לעשות הוא לגלוש, לבחור, להגיע לקופה, להציג את כרטיס האשראי ולאשר את הקניה.

במילים אחרות, אין לה מספיק זמן לחשוב על מה שהיא רוכשת באינטרנט, שכן מדובר בשלוש לחיצות פשוטות. במצב זה, התמכרות לקניות עשויה להתרחש כהרף עין.

העולם החדש של הרכישות המקוונות – טקטיקות של מכירות

ישנן נשים אשר אינן משקיעות יותר מדי מחשבה בשאלה אם הן באמת אוהבת את בגד הים או השמלה המוצגים בפניהן בחנות מקוונת. העולם החדש של הקניות באינטרנט שואף להרתיח את הרגלי הקנייה של נשים אלו על מנת לסייע בהגברת הרווחים.

הממצא החשוב אותו יש להבין הוא שקניות מקוונות צריכות להתבצע בהקפדה שלא לעבור את טווח האמצע. מחקר שפורסם ב'ניו יורק טיימס' דיווח שאם אישה מתבוננת על שני פריטים זהים בדף קניות באינטרנט, כשאחד מהם מפורסם במחיר זול יותר, היא תעדיף את הפריט הזול, אך תוסיף פריט שלישי במחיר גבוה יותר, וכעת היא מוציאה יותר כספים מכפי שהתכוונה.

אתרי קניות מוסיפים בדרך כלל פריטים במחירים נמוכים יותר מכפי שהם מוכרים אותם במציאות, על מנת לפתות נשים לקנות יותר.

מזומנים לעומת פלסטיק. מחקרים מראים שתשלום עבור רכישה באמצעות כרטיס אשראי, בניגוד למזומנים, גורם לנשים להוציא כספים בשיעורים של עשרים עד ארבעים אחוזים גבוהים יותר, פשוט בשל המרחק הפיסי מהרחישה. זה קל הרבה יותר מאשר לדחוף עגלת קניות פיסית.

ואז יש את המגמה החדשה של קנייה תחת השפעה. נשים רבות, כך נראה, חוות ריגוש והנאה בגלישה באינטרנט, כשהן לוחצות על כפתורי קנייה תוך כדי לגימת כוס קפה. לדוגמא, מגזין Lucky דיווח שנשים רבות שוכחות את הרכישות המקוונות אותן ביצעו עד שהן מקבלות את המוצרים לביתן. ומכירות מקוונות מהירות מבוססות על הגבלת זמן, המובילה להגברת ההתמכרות.

תוכניות גמילה מהתמכרות לקניות באינטרנט

נשים הסובלות מהתמכרות לקניות באינטרנט יכולות לעבור תהליך גמילה במרכזי שיקום להתמכרות לקניות, בהם צוות השיקום עובד עימן על מנת לסייע להן לשנות את ההתנהגויות ולהפסיק לבצע רכישות מקוונות מבלי להתייחס לעלויות.

הטיפול במרכז הגמילה עשוי להיות מורכב מתוכנית טיפול תרופתית, כגון תרופות נוגדות דיכאון, אך רוב הטיפולים מתמקדים בגישות התנהגויות המסייעות להכשרת מוחות הנשים להפסיק הרגלים כפייתיים.

מרכזי הגמילה מאפשרים לנשים לעבור את תהליך הגמילה במסגרת אשפוז, וזוהי תוכנית יעילה ביותר לנשים הסובלות מהתמכרויות חמורות לקניות באינטרנט, כשהטיפול הרפואי מסביב לשעות חשוב להחלמתן.

מרכזי גמילה ללא אשפוז מאפשרים לנשים להמשיך בחיי היומיום הרגילים שלהן, ומאפשרים להן להשתתף בפעילויות הטיפול והגמילה במקביל לחיים הרגילים. אפשרות זו טובה יותר לנשים שאצלן ההתמכרות לקניות באינטרנט היא ברמה קלה עד בינונית, והן מגיעות למרכז הגמילה לשם ביצוע תכנית הטיפול בזמנים קבועים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן