הסרת שיער – לעבור את הקיץ חלק

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הסרת שיער - לעבור את הקיץ חלק

הסרת שיער - לעבור את הקיץ חלקהעונה החמה בפתח, והקוסמטיקאיות במתח – תכף תתחיל גם עונת התלישות והמריטות, שהופכות לתכופות יותר ויותר עם כל פיסת בגד שנושרת מהגוף.

בשנים האחרונות הסרת שיער אינה נחלת הנשים בלבד, ואנו רואים גם יותר ויותר גברים שמעדיפים להציג גוף חלק למשעי, או לפחות להיפטר מהשיער המיותר באזורים חשופים כמו הכתפיים והגב.

הסרת שיער נפוצה בכל העולם ונדמה שהייתה פה מאז ומתמיד, כפי שאנו יכולים לראות בפסלים ותמונות מן העולם העתיק. הסיבות לה הן אסתטיות וחברתיות ונראה שאנשים מוצאים כי ההמראה וההרגשה של עור חלק שווים את הכאב הרגעי. בבית או אצל קוסמטיקאית, במכון יופי או במכון שמתמחה בהסרת שיער קבועה – הקיץ מביא מעלה הילוך במלחמה בשיער המיותר.

הסרת שיער וחוזר חלילה

בין שאתם מעדיפים לעשות זאת לבד בבית או אצל קוסמטיקאית, השיטות הזמניות להסרת שיער – גילוח או תלישה – דומות זו לזו ומתבצעות באופנים שונים:

גילוח: מהיר, נטול כאבים, אך השיער צומח מהר ובצורה קוצנית.

משחה כימית: מהיר, נטול כאבים , אך האפקט על השיער הצומח שוב הוא כמו בגילוח.

תלישה/מריטה: מהיר, כואב לפי רגישות הנתלש/ת, אך השערות צומחות בחזרה לאט יחסית ועם הזמן יכולות להיווצר קרחות מבורכות. בדרך כלל תולשים ומורטים בעזרת שעווה, אך לשטחים קטנים משתמשים גם בחוט או בפינצטה.

כל השיטות הללו קלות וזולות, את החומרים אפשר להשיג בכל חנות פארם וקוסמטיקה ולא צריך מומחה כדי לעשות אותן לבד. החיסרון? תחזוקה שוטפת, במיוחד במקרה של גילוח.

מלחמת חורמה – הסרת שיער לצמיתות

ההערכה היא שבכל שנה מחליטים עשרות אלפי אנשים שמאסו בהתעסקות המיותרת בהסרת שיער לפנות לטיפולים להסרת שיער קבועה במכונים לטיפולי אסתטיקה ויופי המתמחים לכך.

מדובר בהוצאה כספית גבוהה יחסית, בוודאי בהשוואה לשיטות להסרת השיער זמניות, אך תוצאות מוצלחות של הטיפולים מבטיחות עור חלק באופן קבוע. תוצאות טובות נעות בין 60 ל-80 אחוזים של הסרת שיער לצמיתות (אל תתפתו למכונים המבטיחים 100 אחוזי הצלחה בכל מקרה) אך גם אם תהיה צמחיה מחודשת של השיער, הוא בדרך כלל יהיה בהיר מאוד ופלומתי.

הסרת שיער קבועה נעשית באמצעות מחט חשמלית (אפילציה), שממיתה את שורש השערה בעזרת פולסים חשמליים, או באמצעות קרן לייזר (הסרת שיער בלייזר)  או קרן אור מיוחדת (אינפרה-אדום), שממיתות את השורשים על ידי חימום.

בעוד המחט החשמלית עובדת על כל שערה בנפרד ולכן מומלצת לאזורים קטנים, בשתי השיטות האחרות אפשר להספיק לעבור על אזורים גדולים בזמן קצר יחסית. ייתכן שלאחר המחזור הראשוני של הטיפולים תזדקקו למחזור נוסף ואף לטיפולי "תחזוקה" בהמשך, משום, שישנן שערות שנמצאות בשלב רדום, שבו השורש לא יגיב טוב לטיפולים. חזרה מרובה של הטיפולים תגביר את הסיכוי לטפל בשערה כשהיא בשלב הגדילה – המצב האופטימלי שבו אפשר להמית ביתר קלות את השורש.

טיפולי הסרת השיער הקבועים מתאימים פחות לבעלי שיער בהיר מאוד או לבעלי עור כהה מאוד, אך יש היום מקומות המציעים פתרונות גם לאלה. לעומת זאת, הטיפולים מתאימים מאוד לבעלי עור בהיר ושיער כהה ולאנשים מבוגרים יותר מלצעירים.

אם אתם בוחרים בהסרת שיער קבועה, ודאו שבחרתם באדם המוסמך לכך ובעל ניסיון. ההמלצה הזאת מתאימה גם במקרה שבחרתם באדם אחר שיעשה עבורכם הסרת שיער זמנית. אם אתם חושבים שכדי להסיר את השיער באופן זמני כבר צברתם דיפלומה של החיים, לאחר שנים רבות של מריטה, גילוח ותלישה בבית, אולי אפילו תוכלו להפוך את הידע שנקנה בכאב להכנסה נוספת ואפילו לעסק קטן.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: