בוהן קלובה בקרב נשים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בוהן קלובה אצל נשיםבוהן קלובה, המכונה בלועזית "הלוקס ולגוס", הוא עיוות של בוהן כף הרגל, המופיע לרוב בקרב נשים ובעיקר ממדינות העולם המערבי. עיוות זה קיים בקרב 2 עד 4 אחוזים מכלל האוכלוסייה והוא בא לידי ביטוי בסטיית הבוהן לכיוונן של אצבעות כף הרגל האחרות.

בנוסף מופיעה גם בליטה באזור שורש הבוהן, בליטת עצם בחלקה הפנימי של כף הרגל. הדבר גורם לחיכוך מתמיד עם הנעל, מה שמוביל, בסופו של דבר, לדלקת כרונית במקום, המלווה באי נוחות, בכאב וגם באדמומיות.

גורמים

הגורמים לבוהן קלובה יכולים להיות רבים. בדרך כלל מדובר בנטייה גנטית לפתח את העיוות בשל אנטומיה מסוימת של כף הרגל. פלטפוס ובעיות נוספות של כף הרגל, כמו גמישות רבה מאד ברצועות וגם מחלות עצב שריר, העשויות להופיע בכף הרגל, יכולות לגרום לתופעה. גם נעילת נעלי עקב, הגורמת ללחץ ישיר על האזור עשויה להוביל לעיוות בבוהן ודחיפתה את שאר האצבעות.

נעילת נעלי עקב, הנפוצה מאד בקרב נשים במדינות מערביות רבות, גורמת לפיזור לא שווה של משקל הגוף וליצירת עומס רב מאד על שורשי הבהונות. מעבר לאי הנוחות שבכך, הדבר מהווה גורם סיכון ממשי לפיתוח בוהן קלובה ובמיוחד כשנועלים את נעלי העקב בתדירות גבוהה.

אבחון

אבחון התופעה נעשה תוך התייחסות למראה כף הרגל ולבדיקה פיזית. קל מאד לאבחן את הבעיה בשל העיוות הבולט בבוהן והשפעתה על שאר אצבעות כף הרגל.

טיפול

לא בכל מקרה של בוהן קלובה נדרש טיפול, שכן במקרים רבים נעילה של נעליים רחבות יותר מספיקה כדי לשפר את מצב כף הרגל ואת העיוות עצמו. נעליים רחבות, ובמיוחד במקרים קלים, מפחיתות את הלחץ על הבוהן עצמה ומשפרות את מצבה של הסובלת מהבעיה. שימוש בסדים מיוחדים וגם במפרידי בהונות הם פתרון שמומלץ גם הוא וכך גם נעליים מיוחדות ומדרסים ייעודיים.

אולם, עדיין לא הוכחה מידת יעילותם של אביזרים אלה באופן חד משמעי ולכן קשה להתחייב שמדובר בפתרון יעיל בכל המקרים. במידה ונעליים רחבות יותר אינן עוזרות ולצד העיוות מופיע כאב גם באזור, ייתכן ויידרש ניתוח לתיקון העיוות הקיים. הניתוח לרוב מוצע מטעמים רפואיים בלבד ואיננו מתאים במקרים בהם מדובר בכאבים חזקים מאד.

סכנות

הניתוח, כאמור, הוא ניתוח המבוצע מטעמים רפואיים בלבד ואיננו מיועד לכל אחת. במקרים מסוימים עשויים, לאחר הניתוח, להתפתח כאבים לא נעימים באזור עצמו, כאלה שלא היו לפניו ולכן רק אם חשים כאבים, המפריעים להתנהלות היום יומית כדאי לעבור אותו.

זהו איננו ניתוח אסתטי ומי שרוצה לעבור אותו מסיבה זו, כדי לשפר את מראה כף הרגל, מומלץ לה לבחון אפשרויות אחרות. הניתוח כלול כיום בסל הבריאות וממומן במידה ואכן מבוצע בשל כאבים, המפריעים להליכה. הניתוח איננו ממומן אם הסיבה לא אסתטית בלבד. ישנן מספר טכניקות שונות לניתוח, חלקן נהוגות כבר לא מעט שנים וחלקן נחשבות לחדשות יחסית. ההחלמה מהניתוח אורכת כמספר שבועות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן