מדריך הכנה ללידה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מדריך הכנה ללידהאת נמצאת בסוף ההריון, הכול עבר בשלום, העובר בריא ואת מרגישה טוב. כל ההריון היה תקין, עשית את כל הבדיקות הנחוצות וכל שנותר לך עכשיו זה לחכות ללידה שבסופה יהיה המפגש המרגש בינך לבין תינוקך, לו חיכית תשעה חודשים.

ללדת בצורה טובה ומוצלחת

אין אישה אחת בעולם שלא רוצה שהלידה שלה תעבור בצורה קלה וטובה, אך לא תמיד המצב הוא כזה. אי אפשר לצפות את אופי הלידה מראש ולהגיד אם היא תהיה קלה, אך ניתן בהחלט לנסות ולעבור אותה בצורה מוצלחת. לשם כך כדאי לדעת כמה דברים שכדאי מאוד לעשותם.

דבר ראשון שמומלץ לעשות הוא קורס הכנה ללידה שם ניתנים הסברים מפורטים על כל מהלך הלידה וההתנהלות בבית החולים ועל המצבים בהם את אמורה להגיע לבית החולים, את מקבלת כלים להתמודדות עם כאבי הלידה ועם מהלך הלידה בכלל כולל זירוז ואפידורל, ואת יכולה לקבל תשובות לכל השאלות שעולות במוחך. קורס הכנס ללידה יפיג את החששות במידה מסוימת ויכין אותך לקראת הבאות.

דבר שני שמומלץ לעשות הוא להצטרף לסיור מוקדם בבית חולים. מומלץ להכין את כל השאלות לקראת הלידה. במהלך הסיור מקבלים הסבר על הלידה, רואים את המחלקה ואת חדרי הלידה ובכך מפיגים מתח מהלא נודע כדי לבוא מוכנים יותר.

דבר שלישי שמומלץ לעשות כדי להפוך את הלידה למוצלחת הוא להכין תכנית לידה איתה תגיעי לחדר הלידה. תכנית זו כוללת את כל הבקשות שלך שישפיעו על מהלך הלידה. הצוות המיילד מנסה לאפשר עד כמה שניתן לנהל את הלידה בהתאם לתכנית, אך לא תמיד זה אפשרי. בעזרת תכנית הלידה את מכינה את עצמך לקראת הבאות ומודעת לרצונות שלך לגבי הלידה עצמה.

דבר רביעי שמומלץ הוא לבוא עם ליווי צמוד של אדם שאת מכירה, מרגישה עמו נוח, סומכת עליו ורוצה שהוא יהיה לצדך, יעזור בלידה ויתמוך בכל המהלך. זה יכול להיות בן או בת זוג, אמא, קרובת משפחה, חברה טובה, דולה וכדומה. במשך הלידה כדאי להיות לבד עם המלווה, בלי הרבה אנשים מסביב ובלי טלפונים שמלחיצים וגורמים למתח באוויר.

דבר אחרון שמומלץ לעשות כדי לקדם את הלידה ולהפוך אותה למוצלחת הוא להתנועע כל הזמן בתוך חדר הלידה, לשנות תנוחות ולהשתמש בעזרים השונים שבחדר הלידה.

מה חשוב לדעת?

כדי ללדת בצורה נינוחה כדאי ליצור אווירה נעימה עוד בבית לפני שנוסעים לחדר הלידה. כל רעש וכל הסחת דעת לא טובים בשבילך ואת עלולה להיות בסטרס, דבר שלא מקדם את הלידה לשום מקום. כשאת מגיעה לחדר הלידה, כדאי לעמעם את האורות ולשמוע מוזיקה שאת אוהבת.

חשוב לדעת שהכנה פיזית ללידה חשובה מאוד, אך גם הכנה נפשית. חשוב לדבר על הרגשות שלכם, על הפחדים, על הרצונות ועל כך שתהיו בקרוב הורים. אם אתם מרגישים שאתם "הולכים לאיבוד" בתוך המחשבות, פנו לקבל עזרה מאנשים מהתחום.

דבר נוסף שחשוב לדעת ולהתכונן אליו מבחינה נפשית הוא העובדה שלידה היא תהליך ממושך שיכול לקחת שעות רבות. כל לידה היא שונה וכל אישה יולדת בצורה שונה. תחשבי בצורה חיובית ותסמכי על עצמך ועל הגוף שלך.

חשוב שתדעי שבתור יולדת יש לך זכויות ואת יכולה להביע את דעתך ולבקש בקשות במהלך הלידה. זכותך לקבל הסברים מפורטים על מה שקורה ועל ההחלטות שמתקבלות וזכותך להיות שותפה מלאה לכל תהליך הלידה. כך אולי יתפוגגו קצת החששות וירד הלחץ.

תיק לבית החולים

כאשר את יוצאת לבית החולים עם צירי לידה עלייך לבוא מצוידת עם תיק לידה ובתוכו כמה דברים חשובים: תיק מעקב הריון שבו יהיו כל הבדיקות שעברת ושאר מסמכים רפואיים, כסף קטן במטבעות לכל מקרה שתצטרכי, בקבוק מים קטן עם פקק ספורט כדי שתוכלי לשתות גם בשכיבה, סוכריות מציצה לריענון הפה ולהרגשה טובה, ודבר אחרון הוא גרביים למקרה שיהיה קר (קר מאוד בחדר הלידה).

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: