ניתוח פלסטי להגדלת חזה

הגדלת חזה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הגדלת חזה

הגדלת חזהנשים רבות אינן מרוצות מגודל או מראה החזה שלהן, ניתוח הגדלת חזה מאפשר להגדיל את החזה, למלא אותו, לאזן אסימטריה מולדת ולסייע בתחושת דימוי עצמי גבוהה.
בנוסף, שתלי החזה יכולים לשחזר חזה שצנח בעקבות לידות, פציעות או הרזייה משמעותית.

קבלת החלטה לביצוע ניתוח הגדלת חזה היא אישית מאד וצריכה להתבסס על רצונה של האישה, ולא מתוך מוסכמה חברתית כזו האחרת או רצונו של בן הזוג.

ניתוח הגדלת חזה מתאים לנשים בריאות פיזית, בעלות דימוי גוף מציאותי וציפיות הגיוניות, בנוסף על המועמדת להיות בגיל בו התפתחות החזה הסתיימה.

מרבית המעוניינות בניתוח הגדלת חזה מתחלקות לשתי קבוצות עיקריות:

  • בחורות צעירות שסיימו את גיל ההתבגרות ואינן מרוצות מגודל החזה. התפתחות השד מסתיימת ברוב המקרים בסביבות גיל 17, לאחר מכן ניתן לדעת בוודאות מהו גודל השד. כמו כן, בתום ההתפתחות ניתן לראות בברור האם קיימים פגמים במבנה וצורת השד, כגון הבדלי גודל משמעותיים, במקרים אלו מומלץ לעבור ניתוח כבר בתום גיל ההתבגרות על מנת למנוע בעיות בגיל מבוגר יותר.
  • נשים נשואות אחרי לידות מהוות קבוצה גדולה בביקוש לניתוח הגדלת חזה, בעקבות הלידות צורתו ומבנהו של החזה משתנה ונשים רבות מרגישות אי שביעות מהמצב החדש.

ניתוח הגדלת חזה – הפגישה עם המנתח

לפני קבלת ההחלטה האם לנתחך או לא, הרופא ירצה לברר את מניעייך והאם את מתאימה לפרופיל הרצוי לביצוע הניתוח. העבר הרפואי שלך יבורר, וישנה חשיבות רבה למידע לגבי רגישויות לתרופות, ניתוחים קודמים או תרופות אותם את נוטלת באפן קבוע. במהלך הבדיקה תתבצע בחינה והערכה של שדך וגודלו, כמו גם צורתו, מרקם העור, ומיקום הפטמה. הרופא יסביר לך את מהלך הניתוח, וידון איתך על הסיכונים הטמונים בו.

ההכנה לניתוח

לפני הניתוח, יתכן ותדרשי לבצע בדיקות כלליות על מנת לוודא כי הינך בריאה. תינתנה לך תרופות שיקלו את מהלך הניתוח או החלמתך לאחריו ותיאסרי להשתמש בתרופות מסוימות המעודדות תגובות חיסוניות. בנוסף תדרשי לבצע ממוגרפיה לפני ולאחר הניתוח על מנת להקל על זיהוי שינויים פתולוגיים ברקמת החזה.

מהלך הניתוח

ישנם שני סוגי שתלים עיקריים; שתלי סלין (saline) ושתלי סיליקון. יתרונם של שתלי הסלין הוא צלקת קטנה יותר, שכן שתלים אלו עשויים מעטפת סיליקונית המוחדרת ריקה לתוך רקמת העור ורק אח"כ ממולאת בתמיסת המלח. עם זאת, נמצא כי שתלים אלו נוטים להיות בעיתיים יותר משתלי הסיליקון ונקרעים או 'דולפים' לעיתים שכיחות יותר. לנשים בעלות היקף רקמת עור קטן יחסית או בהגדלת חזה לאחר כריתת שד מומלץ להשתמש בשתלי הסיליקון.

שתלי הסיליקון הותרו לשימוש ע"י ה-FDA רק בשנת 2006 לכל אישה מעל גיל 18. שתלים אלו, העשויים ממעטפת סיליקונית המלאה בג'ל סיליקוני עוד לפני ההשתלה, משופרים כל הזמן וכיום הם עבים יותר מבעבר ועשויים כך ש'דליפת' הסיליקון או קריעתו הינה כמעט בלתי אפשרית.

בחירת הגודל הנכון לקראת הגדלת חזה היא אישית וסובייקטיבית, אולם מומלץ בגודל המתאים בצורה פרופורציונלית למבנה הגוף.

כמה מקומות משמשים להחדרת השתלים; דרך אזור בית השחי, קפל העור מתחת לשד או באזור שמתחת לפטמה, ובכולם הצלקות הינן מינמליות. חתך באזור הפטמה יוצר ברוב המקרים הסוואה כמעט מוחלטת של הצלקת, החדרה בקפל מתחת לשד מאפשרת גמישות רבה במיקומו וכן מקלה על החלפת השתל במקרה הצורך.

בשתלי סלין ישנה אפשרות להחדרה גם דרך הטבור, זאת כמובן מכיוון שמדובר בשתל שאינו מתמלא אלא עד לאחר ההחדרה לאיזור השד.

ניתוח הגדלת חזה – סיבוכים וסיכונים

תופעת הלוואי השכיחה ביותר בהליך הגדלת חזה היא התקשות השד. בעבר שכיחות התופעה עמדה על 20% מהמקרים, כיום באמצעות שיפורים משמעותיים בחומרים מהם מיוצרים השתלים, שכיחות התופעה ירדה ל- 2% אחוזים בלבד. במקרים של התקשות השד, יש לפנות לטיפול ראשוני אצל רופא, אשר יעסה את השד. במקרים שטיפול זה אינו צולח, ניתן לפנות לניתוח חוזר, לצורך הוצאת השתל והכנסתו שוב.

זיהום של מקום הניתוח – כמו כל ניתוח, גם בניתוח הגדלת חזה תיתכן אפשרות לזיהום. במידה וישנה נפיחות במקום החתך, המתבטאת בכאבים, הפרשות וחום, יש לטפל באנטיביוטיקה. במידה והטיפול הראשוני אינו עוזר ועדיין ישנו זיהום במקום, גם פה, יש לבצע ניתוח חוזר, בו מוציאים את השתל, מסירים את הזיהום ומחטאים את המקום. רק כאשר הזיהום הוסר לגמרי, ניתן להחזיר את השתל – פעולה אשר יכולה להתבצע מיידית או לאחר מספר שבועות).

צלקות – ניתוח להגדלת חזה, בדרך כלל מותיר אחריו צלקת. לא ניתן לצפות את זמן החלמת הצלקת – הגנטיקה המשפחתית וכן סוג העור שלכם, שהם שקובעים את זמן החלמתה.

הניתוחים מבוצעים בהרדמה מלאה ותהליך ההחלמה הינו ארוך, אך בניגוד לדיעה הרווחת, באופן תיאורטי הניתוח אינו מזיק לבלוטות החלב שבשד.

בימים שלאחר הניתוח יש כאבים והחזה נפוח. ייתכנו גם שטפי דם על פני החזה. רצוי להצטייד מראש במשככי כאבים. אין צורך בהורדת התפרים מאחר שהם נמסים מעצמם. זמן ההחלמה הראשונית נמשך כשבוע, אך ייתכן שבשבועות שלאחר מכן תהיה רגישות יתרה או לחילופין חוסר תחושה בשדיים, אך שינויים אלו הינם זמניים והתחושה הטבעית חוזרת במלואה לאחר מספר חודשים.

ראו גם:
ניתוח להרמת חזה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן