בריאות תינוק מתחילה בבריאות האם

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות תינוק מתחילה בבריאות האםבריאות האם מושפעת ישירות מתנאי מזג האוויר וכתוצאה מכך היא משליכה גם על בריאות התינוק. במאמר הבא נציג כמה פתרונות אקלים שונים ונבין כיצד משלבים אותם בחיי היום יום

אם בריאה יכולה לטפל בתינוקה בצורה טובה ומלאה יותר. למרות המובן מאליו, הרבה אמהות לא מביאות בחשבון את המשמעות של תנאי מזג האוויר. לידה בעונות שונות משפיעה ישירות על מצב הבריאות של האם וכתוצאה מכך גם על התינוק. השאלה היא כיצד נערכים ללידה בחורף, בקיץ, בסתיו או באביב ואיפה באים לידי ביטוי ההבדלים.

קיץ וחורף: שמירה על תנאי אקלים נוחים

חורף הוא ללא ספק התקופה המאתגרת ביותר עבור אמהות ותינוקות. קשה לשמור על הבריאות בחורף ותנאי מזג האוויר מקשים על כך. האקלים בישראל אמנם נחשב חם וים תיכוני, אך בחודשי החורף הוא עלול להשתנות בקיצוניות. הדבר החשוב הוא לדאוג לחימום של הראש וקצוות הגפיים. אפשר לעשות את זה בקלות עם פריטי לבוש מתאימים ויש להקפיד על כך בכל זמן, גם אם לא מרגישים קור יוצא דופן. זהו טיפ שרלוונטי גם לאמהות וגם לתינוקות עצמם.

גם הקיץ עשוי להציב קשיים בפני אמהות ותינוקות. בגלל שבריאות התינוק מתחילה בבריאות האם, מומלץ לשהות בימי הקיץ בטמפרטורות מווסתות ולהימנע משינויי טמפרטורה משמעותיים לאורך זמן. את זה עושים על ידי הטמעת מוצרי קירור לקיץ בחדרי השינה ובבית. מוצרי קירור שונים לקיץ כמו מזגן, מאוורר או מצנן ביתי ייתנו מענה על רוב צרכי המשפחה. הם ימנעו הפרשי טמפרטורות ויאפשרו שמירה על תנאי אקלים נוחים לאורך זמן.

סתיו ואביב: היערכות לקראת עונות מעבר

עונות המעבר בישראל מתאפיינות בשינוי בתנאי מזג אוויר תכופים ובחוסר יכולות לצפות את התחזית. למרות הבדלים מסוימים בין מאפייני הסתיו והאביב, הטיפים לשמירה על בריאות האם והתינוק הם יחסית זהים. קודם כל, רצוי לשאת ביגוד מודולארי לכל מקום שאליו מגיעים. יש לזכור שמזג האוויר כפי שהוא כשיוצאים מהבית לא בהכרח יישאר זהה. ביגוד מרובה שכבות יאפשר לאם להשיל שכבות או להוסיף אותן בהתאם לצורך. ניתן לרכוש אביזרי ביגוד אופנתיים לאם ולתינוק ובכך גם לרענן את המלתחה לקראת תחילת עונת המעבר.

בימי הסתיו והאביב נדרש שילוב מסוים בין פתרונות קירור וחימום. ברוב ימי האביב אין סיבה להדליק מזגן, אך בשעות בוקר מסוימות עשויה אם לחוש גלי חום. הפתרון במקרה כזה הוא להפעיל מצנן או כל פתרון ביניים אחר. כמובן שניתן לבלות חלק מהימים החמים בתוך מקומות סגורים שמיועדים לבילוי עם התינוק והילדים.

לסיכום, מזג אוויר משפיע עלינו באופן ישיר והוא חיוני בעיקר לאמהות שרוצות לשמור על הבריאות. האם צריכה לשמור על עצמה בקיץ ובחורף ולשים לב למאפייני עונות המעבר. כך ניתן לגדל ילדים בריאים ולמנוע מחלות.

 

אולי יעניין אותך גם:

ביטוח סיעודי לילדים – כל מה שחשוב לדעת

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: