בוטוקס – מהפכה בטיפולים הקוסמטיים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בוטוקס - מהפכה בטיפולים הקוסמטיים

בוטוקס - מהפכה בטיפולים הקוסמטייםגם מי שלעולם לא התנסה בטיפול בזריקות בוטוקס בוודאי שמע עליו, או מכיר מישהו שעבר אותו.

מדובר באחד מהטיפולים הקוסמטיים הפופולריים ביותר בארץ ובעולם, בשירות המירוץ נגד הקמטים.

הסיבה העיקרית לפופולריות שלו היא שמדובר  בהליך לא פולשני, מהיר מאוד, הנחשב לבטוח מאוד מבחינת תופעות הלוואי (לבד ממקרים של אלרגיה לחומר או רופאים רשלניים), והשפעתו היא מהירה ויעילה.

הבוטוקס מוזרק לפנים בזריקות תת-עוריות. איך צורך בהרדמה, אך במקרה של רגישות לכאבים ניתנת משחה מאלחשת. לאחר כרבע שעה בממוצע הטיפול נגמר והמטופל יכול לצאת ולהמשיך בחייו, הפעם עם פנים חלקות וצעירות יותר.

איך פועל בוטוקס?

בוטוקס מופק מסוג מסוים של רעלן הגורם בכמויות קטנות לשיתוק שרירים. הוא מונע השתחררות מוליך עצבי בשם אצטילכולין, ובכך משבש את התמסורת העצבית בשריר וגורם להרפייתו. כאשר השריר רפוי, הוא אינו מפעיל את קמטי ההבעה שנוצרו בגללו.

הבוטוקס היה בשימוש עוד בסוף שנות השבעים, כטיפול בעין עצלה. השימוש בו התרחב מאז גם לטיפולים נגד הזעת יתר, התכווצויות שרירים חמורות ואפילו נגד מיגרנות.

סוגי טיפולים בעזרת בוטוקס

עיקר טיפולי הבוטוקס היום הוא בתחום הטיפולים הקוסמטיים. הבוטוקס פועל בעיקר על קמטי הבעה, הנוצרים במשך השנים כשאנו מעוותים את פנינו בצחוק, כעס, בכי בפרט ובדיבור בכלל. הוא יעיל במיוחד לשיפור קווי המתאר של השפתיים, ופחות יעיל נגד קמטוטים עדינים, או נגד קמטים שנוצרו מסיבות שונות שאינן קמטי הבעה.

בעיקר משתמשים בו להעלים את קמטי ההבעה שבאזור המצח והגבות.

הגוף הממשלתי האחראי על אישור תרופות בארצות הברית, ה-FDA (שמסקנותיו מקובלות גם על משרד הבריאות הישראלי), לא אישר עדיין את השימוש בבוטוקס באזורים אחרים, אך בכל זאת עולה בהתמדה מספרם של האנשים העוברים טיפולי בוטוקס נגד קמטים בזוויות הפה, בצוואר ובעור שבאזור העיניים.

עם זאת, זכרו כי למרות שעד כה טיפולי הבוטוקס נחשבו לבטיחותיים במיוחד, עדיין לא חלף זמן רב מספיק מאז שהחלו להשתמש בהם לצורך טיפולים קוסמטיים ולכן ההשפעות של הבוטוקס לטווח הארוך אינן ידועות עדיין.

אגב, גם אם יש קמטים שאינם נעלמים לגמרי בטיפול בבוטוקס, הם מיטשטשים והופכים להרבה פחות בולטים. בכל מקרה, הצלחתו של הטיפול מבחינה קוסמטית ורפואית תלויה בראש ובראשונה במטפל, לכן הקפידו על רופא מוסמך, מורשה ומנוסה, כמו בכל הליך רפואי.

טיפולי בוטוקס – כמו כל אופרציה רפואית אחרת כדאי לעבור מידי מומחה אשר לו יש את ההכשרה והנסיון. לסקירת הל הטיפולים והאפשרויות – טיפול בוטוקס באתר best – המרכז לטיפולי בוטוקס.

מה קורה בטיפול?

אם בחרתם בטיפול בוטוקס, תידרשו להימנע מפעילות גופנית מאומצת, היחשפות לשמש או לחום בכלל ושתיית אלכוהול במועד הקרוב לפני ואחרי הניתוח.

בנוסף לכך תירשו להימנע משפשוף חזק באזורים המטופלים. כל אלה אמורים למנוע התפתחות של אלרגיה לחומר וכמו כן למנוע מהבוטוקס לעבור לאזורים אחרים בפנים, שני דברים שתרצו מאוד למנוע.

כאמור, אם תרצו או אם המטפל ימליץ על כך תימרח משחה מאלחשת באזורים המיועדים לזריקות. לאחר מכן יוזרק לעורכם הבוטוקס ע"י מחט דקיקה ועדינה, בכמה דקירות קטנות.

הזריקה מתבצעת בשריר שאותו רוצים להרפות ולשתק. זהו, לאחר שנגמר ההליך הקצר הזה (רבע שעה בממוצע) אתם יכולים לקום ולהמשיך בשגרת יומכם, תחת ההגבלות (קצרות המועד) שהוזכרו מקודם. את התוצאות הסופיות תתחילו לראות בימים הקרובים ולאחר שבוע-שבועיים כבר יתקבל המראה הסופי באמת, שיחזיק מעמד עד שישה חודשים.

אז גם יהיה אפשר לראות האם יש צורך בזריקות נוספות להשלמה. כאמור, תופעות הלוואי הן נדירות ומינוריות. בדרך כלל הן יתבטאו בתחושת נפיחות ורגישות באזור המטופל, תחושה שתחלוף לאחר מספר ימים ותותיר את עורכם חלק וצעיר יותר. העיקר שקמטי ההבעה הבאים יבואו רק בזכות הרבה צחוק!

הבהרה: BOTOX ובוטוקס מהווים סימני מסחר רשומים של חברת אלרגן. סימן המסחר בוטוקס הינו הביטוי המסחרי של החומר בוטוליניום טוקסין. מפעילי האתר אינם קשורים לאלרגן או לבוטוקס

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: