יעילותם של אמצעים שונים למניעת הריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

יעילותם של אמצעים שונים למניעת הריוןבאופן עקרוני השאלה המופיעה כאן בכותרת פשוטה ביותר ולא מתוחכמת במיוחד, אך כשחושבים על השאלה הזו לעומק, ניתן להבין כי מדובר בשאלה הרבה יותר מורכבת ממה שנדמה במבט ראשון. כך למשל אם ניקח לדוגמה את הגלולה הנשית הסטנדרטית: מדובר באמצעי הגנה יעיל ביותר, אך די בכך שמסיבה כזו או אחרת לא ניטול גלולה או שתיים במועד המתאים, בשביל לפגוע ביעילותו.

בנוסף לכך, אמנם גלולות למניעת הריון נחשבות ליעילות מאוד, אך הן לא מספקות שום הגנה מפני מחלות המועברות במגע מיני וכאן דווקא לקונדומים ישנו יתרון, למרות שבמקרים מסוימים הקונדום עלול להיקרע ולהפוך לבלתי יעיל בעליל.

במאמר שלפניכם נפרט אודות סוגים שונים של אמצעי הגנה על מנת שתוכלו להבין מעט טוב יותר מי נגד מי ולהיווכח בעצמכם מדוע ישנם עוד אלמנטים שיש לקחת בחשבון מלבד הנתונים היבשים בנוגע ליעילות האמצעים השונים.

גלולות למניעת הריון

רמת היעילות של גלולות למניעת הריון היא 99 אחוז, כל עוד מקפידים ליטול את הגלולה לפי הוראות השימוש. הגלולות הן אמצעי מניעה הורמונאלי הגורם לדיכוי הביוץ. אמצעי זה לא מתאים עבור נשים הסובלות מהשמנת יתר, עבור נשים מעל גיל שלושים וחמש ועבור נשים הנמצאות בסיכון לקרישיות יתר על רקע עישון, נטייה גנטית לקרישיות יתר של הדם ועוד. בנוסף, יש לציין כי הגלולות פחות מתאימות עבור נשים בעלות אורח חיים עמוס ואינטנסיבי במיוחד ועבור נשים "שכחניות".

זריקה למניעת הריון

רמת היעילות של הזריקה למניעת הריון היא 99.9 אחוז, כל עוד זוכרים לקבל אותה ארבע פעמים בשנה. הזריקה פחות מתאימה עבור נשים המעוניינות במחזור סדיר ועבור נשים המעוניינות במניעה של הריון לטווח קצר בלבד. הזריקה מכילה מינון נמוך של פרוגסטרון ולפיכך גורמת לעיבוי של רירית צוואר הרחם, לדיכוי הביוץ וכן מונעת את האפשרות של השתרשות הביצית המופרית ברחם.

קונדומים

רמת היעילות של קונדומים עומדת על 97 אחוז בלבד אך כפי שציינו, אם הקונדום נקרע, הרי שאינו יעיל כלל. הקונדום הוא אמצעי ההגנה היחיד שלא רק מספק הגנה מפני כניסה להריון, אלא גם מגן מפני רוב מחלות המין.

התקן תוך רחמי

התקן תוך רחמי הוא מתקן בצורת T המוחדר על ידי רופא הנשים לרחם ללא הרדמה, בפרוצדורה פשוטה למדי. ישנם שני סוגים עיקריים של התקן תוך רחמי, האחד עשוי מנחושת והשני מפריש הורמונים, אך שניהם פועלים באופן דומה ויעילים למשך חמש שנים סך הכול. רמת היעילות של התקן הנחושת עומדת על 99.4 אחוז ואילו רמת היעילות של ההתקן ההורמונלי עומדת על 99.9 אחוז.

מדבקות למניעת הריון

מדבקות למניעת הריון פועלות באופן דומה לאופן שבו פועלות הגלולות, אך מתאימות יותר עבור נשים שלא מעוניינות לבלוע גלולות. המדבקה משחררת מינונים נמוכים של הורמונים העוברים אל מחזור הדם דרך העור. יעילות המדבקות עומדת על 99 אחוז.

אמצעי מניעה שלא נחשבים ליעילים במיוחד

בין אמצעי המניעה הפחות יעילים ניתן למצוא בראש ובראשונה את הדיאפרגמה. דיאפרגמה ללא קוטל זרע מספקת הגנה ברמה של 81-90 אחוז בלבד ואילו דיאפרגמה המכילה קוטל זרע מספקת הגנה ברמה של 94 אחוז בלבד. בהקשר זה יש לציין את הספוגית, המוכרת בישראל בעיקר הודות לסדרה המיתולוגית "סיינפלד", המספקת אף היא רמת הגנה בשיעור של 81-90 אחוז בלבד.

לסיכום, נציין שישנו אך ורק אמצעי הגנה אחד שיעילותו עומדת על מאה אחוז והכוונה היא כמובן להתנזרות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: