קשירת חצוצרות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

קשירת חצוצרות

החצוצרות הן המקום אליו מגיעים הזרע מכיוון אחד והביציות מהכיוון השני. קשירת חצוצרות היא בעצם חסימה של חלל זה ומניעה של אפשרות הגעת הזרעים או הביציות לחלל. או במילים אחרות – קשירת חצוצרות היא אחת השיטות הטבעיות למניעת הריון.

קשירת חצוצרות

שלא כמו בהתקן תוך ריחמי, כדי לחסום את החצוצרה, חותכים אותה וקושרים אותה בקצוות. זוהי השיטה הנפוצה ביותר. שיטה נוספת היא כריתת חלק של החצוצרה או הידוקה על ידי לולאת גומי. היתרון הגדול בשיטה זו היא ההפיכות. קשירת חצוצרות מאפשרת גם להתחרט במידה ותחליט האישה.

מתי עושים קשירת חצוצרות?

כאשר בני הזוג החליטו שהגיעו למספר הילדים הרצוי, כשהאישה מבוגרת מדי להרות או כאשר האישה גמלה בליבה שאין ברצונה ללדת יותר. מצב נוסף הוא כאשר האישה הגיעה לגיל שהריון יכול להוות סיכון עבורה. קשירת חצוצרות נחשבת לאמצעי מניעה קבוע לכל החיים.

היתרונות בקשירת חצוצרות

קשירת חצוצרות מאפשרת לאישה להמשיך ולנהל חיי מין ללא הסיכון בהריון לא רצוי. אישה בת 35 למשל, שיש לה שלושה או חמישה ילדים, והחליטה שאינה רוצה ללדת יותר, תוכל לבצע הלך של קשירת חצוצרות ולהמשיך לנהל יחסי מין רצופים ללא פחד מכניסה להריון לא רצוי.

יתרון זה הוא אחד היתרונות העיקריים בהליך זה ומומלץ לאישה שיודעת בוודאות כמעט מלאה שלא תרצה להיכנס להריון בעתיד.

מהו המועד המתאים לקשירת חצוצרות?

הרופאים ממליצים לעשות זאת כחלק מהליך נוסף כגון ניתוח גניקולוגי או ניתוח קיסרי כלשהו, בו האישה כבר נמצאת בהרדמה מלאה. מומלץ גם לבצע את הליך זה ביומיים שלאחר הלידה, כשהאישה עדיין בבית החולים, ויכולה לקבל סיעוד ותמיכה עבורה ועבור היילוד הנולד, מבית החולים. אם מצבים אלו אינן נראים לעין, אפשר לעשות הליך מיוחד לקשירת החצוצרות.

האם יתכן הריון לאחר קשירת חצוצרות?

ישנם מקרים בהם גם אישה אשר ערכה קשירת חצוצרות תחליט בכל זאת שהיא רוצה להיכנס להריון. זה יכול לקרות בעקבות גירושין או מוות במשפחה למשל.

ניתן לבצע הליך הפוך אך הצלחתו תלויה במידה רבה בניתוח הראשון שבוצע לקשירת החצוצרות. קשירת חצוצרות אגב ידועה כמוצלחת בשיעור של 99.9%.

Essure  – קשירת חצוצרות ללא ניתוח

Essure – שיטה חדשה לחסימת חצוצרות ללא הליך של ניתוח. הליך הניתוח מאיים על נשים רבות אשר מעונינות לעשות קשירת חצוצרות ועל כן הפתרון החדש. אחד הרופאים הבכירים במרכז נשים ויולדות בביה"ח שיבא מתאר את ההליך אשר יכול להתבצע במרפאה כהליך בו בעזרת סיב אופטי מתבצעת חסימת החצוצרות.

מדובר בהליך ללא הרדמה וללא זמן החלמה. כדאי להמשיך להשתמש באמצעי מניעה בשלושת החודשים הראשונים שלאחר ההליך על מנת לתת למערכת להסתגל לשינוי.

השיטה בישראל די חדשה (החל מ-2007), אולם בארצות הברית היא פועלת באישור החל מ 2002, עם הצלחה של 95% אצל 50 אלף הנשים שעברו את ההליך. השיטה מומלצת לנשים מבוגרות שאינן רוצות ילדים נוספים, לנשים עם בעיות בריאותיות או לנשים שלא רוצות ילדים. הסיכון פה הוא כמו בכל פעולה כירורגית רגילה, סיכון כמו זיהום או דימום, מעבר לכך הסיכוי לסיכון רציני כלשהו הוא פחות מאחוז.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים

הפורטל המוביל לבריאות האישה: פוריות, הריון, רפואת נשים. פורטל המקום שבו תקבלי את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: נשים, תזונה, אסתטיקה, גיל ההתבגרות, גיל המעבר,גיל הזהב, רפואה ועוד מגוון רחב של נושאים.

אז מה היה לנו בכתבה: